Sportial Logo Yeni Final

En popüler modern dövüş sporlarından birisi olan Aikido’yu alanında uzman kişilerden öğrenmek istemez misiniz? Sportial’da bulunan Maltepe Aikido Kursu ve Kartal Aikido Kursu sayesinde yalnızca kendinizi savunmayı değil, Aikidonun bizlere öğütlediği felsefeyi de en iyi şekilde kavrayabileceksiniz. Kaliteli ekipmanlarımız, bu sporu bizzat yerinde en usta kişilerden öğrenmiş olan antrenörlerimiz ve avantajlı fiyatlarımızla sizleri Sportial Maltepe Spor Salonu ve Kartal Spor Salonumuza bekliyoruz. Sizler de sadece kendinizi savunmayı değil, hayatın içindeki eşsiz değerleri öğrenebilmek aynı zamanda güzel vakit geçirmek istiyorsanız hemen bizlere başvurabilirsiniz.

Aikido Nedir?

Aikido, Morihei Ueshiba adlı kişi önderliğinde meydana getirilmiş bir Japon Savunma Tekniğidir. Aikido kelime anlamı ve felsefesi bakımından, dünya üzerindeki enerjiyi uyum yoluyla içselleştirme sanatıdır da diyebiliriz. Diğer dövüş sporlarından farklı olarak Aikidoda hareketler karşıdaki kişiyi yenmek amacıyla veya müsabakaları kazanmak amacıyla yapılmaz. Akılcı eklem kilitleri ve ayak hamleleriyle hızlı ve zararsız bir şekilde gelen saldırıyı önlemek amacıyla teknikler uygulanır. Aikido’yu, tamamen bir dövüş sporu olarak düşünürseniz başarılı olmanız ve sürekliliği sağlamanız zordur. Sizlere bahsettiğimiz gibi evrendeki enerjiyi uyum yoluna dönüştürme felsefesini benimserseniz, Aikido’yu hayatınıza adapte edebilirsiniz.

Aikido Teknikleri Nelerdir?

Aikido, her durumda ve her koşulda sizlerin kendinizi koruyabilmeniz için çeşitli tekniklere ev sahipliği yapıyor. Ayakta ve yerde uygulayabileceğiniz tekniklerin yanında, rakibinizin ayakta ve yerde olmasına göre uygulayacağınız teknikler değişiklik gösteriyor. Ayrıca değişen rakip sayısına ve kullandığınız araç gereçlere göre de kullanabileceğiniz birçok Aikido tekniği bulunmakta. Sizler de Aikido’yu en iyi şekilde öğrenebilmek için Kartal Aikido Kursumuza başvuru Yapabilirsiniz.

Aikido’da hareketler daire şeklinde yapılır ve prensipler rakibi savurmak üzerine kuruludur. Aikido sanatında, akıcı ve seri olmalısınız. Hareketlerinize kesintisiz bir şekilde devam etmeli ve konsantrasyonunuzu asla bozmamalısınız. Ken adı verilen kılıçlarla, sopalarla veya çıplak elle yapılan bu teknikler, sizleri kesinlikle olası bir saldırıdan koruyacaktır. Maltepe Aikido Kursumuzda, tüm hareketleri detaylı bir şekilde sizlere öğretiyor ve Aikido disiplinine tamamen hakim olmanızı sağlıyoruz.

Aikido Kursu Fiyatları

Sportial Maltepe Spor Salonumuz, tüm imkanları içinde bulunduran, Aikido’nun temel ekipmanlarının yeterli bir şekilde bulunduğu ve uzman antrenörlerimizin gözetiminde oldukça iyi bir eğitimin verildiği harika bir yerdir. Buraya geldiğiniz ilk andan itibaren, Aikido’nun ruhunuzu dinlendiren ahengine kendinizi kaptıracak ve hayatınızın güzelleştiğini hissedeceksiniz. Sportial Kartal Spor Salonu, sizlere bu imkanları piyasadaki en avantajlı fiyatlara sunuyor. Detaylı tekliflerimizi öğrenmek ve eğitimlerimizi incelemek istiyorsanız sizler de bizi ziyaret edebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sportial Club’un kapıları daima sizlere açık olacak, unutmayın siz olmadan bir kişi eksiğiz.