Boks Kursu ve Eğitimi

Sportial Club Maltepe, bünyesinde bulundurduğu profesyonel ve deneyimli boks eğitmenleri ile çocuklarınız için en doğru boks eğitimini vermeyi hedefliyor. Sportial Fitness Salonu çatısı altında eğitim alan her bir çocuğumuzun fiziksel ve mental gelişimine katkıda bulunuyoruz.

Sportial Fitness Club & Fight Academy olarak çocuklarınızın gerek fiziksel gerekse mental açıdan gelişimine katkı sağlamak maksadıyla özenle çalışıyor ve bu bağlamda çocuklarınıza özel programlarla onları destekliyoruz.

Boks Nedir? Sportial Club Boksu Nasıl Tanımlar?

Boks, iki rakip arasında yalnız yumrukla yapılan, saldırı ve savunmaya dayanan, amatör veya profesyonel olarak katı kurallar çerçevesinde uygulanan bir spor dalıdır. Güç, dayanıklılık ve ciddi boyutta cesaret isteyen bir türdür. Kökenleri antik Yunan ve Roma’ya kadar dayanır. Bir spor dalı olarak sınırlarının belirlenmesi ve 19. Yüzyılda gerçekleşmiştir.

Bu spor dalında karşılaşmaları izleyen hakemlerce puanlama yapılır. En çok puan alan raunt adı verilen zaman dilimi sonunda müsabakayı kazanmaktadır. Ancak puanlamaya kalmadan, nakavt haricinde de galibiyeti belirleyen başkaca unsurlar vardır. Bunlar: Hükmen galibiyet, abondene, diskalifiye ve hakem kararlarıdır. Hükmen galibiyet herhangi bir sebep yüzünden rakibin ringe çıkamaması sonucu elde edilen galibiyettir. Abondene, karşılaşma sırasında boksörün ya da yardımcısının rakibin üstünlüğünü kabul etmesine (havlu atmasına) verilen isimdir. Diskalifiye ise kural ihlali sonucunda oluşur.

Spotial Club ekibinde yer alan boks eğitmenlerimiz, değerli çocuklarınız için boksun tüm detaylarını kapsayan, onların fiziksel ve ruhsal yeterliliklerini göz önünde bulunduran programlarla eğitim verirler.

Sportial Fitness Club İçin Çocuklar Neden Boks Yapmalıdır?

Boks, stratejik bir spor dalıdır. Çocukların küçük yaşlardan itibaren nefeslerini, güçlerini ve zamanlarını nasıl kontrol etmeleri gerektiğini öğrenmeleri; baskı altında dahi sakin kalabilmelerine, doğru kararlar alabilme ve hızlı düşünebilmelerine olanak verir. Küçük yaşlarda çok daha sağlıklı ve hızlı gelişen bu süreç çocuğunuzun ilerde özgüveni yüksek, sağlıklı, hızlı düşünebilen, doğru ve stratejik kararlar alabilen birer birey haline gelmesi için son derece önemlidir.

Bu bağlamda Sportial Club Maltepe çatısı altında boks eğitimi alan her çocuk hem fiziksel hem de mental olarak gelişecektir. Çocuklarınız Sportial Fitness Club & Fight Academy sayesinde aldıkları boks eğitimi ile hem tüm bu yetilere sahip olurlar hem de mecbur kaldıklarında kendilerini nasıl korumaları gerektiğini profesyonel biçimde öğrenirler. Sportial Club sunduğu tüm imkanlarla, özellikle güç kontrolü yüksek derecede olmayan çocukların boks sayesinde güç kontrollerini arttırmaları, beladan mümkün olduğu sürece uzak durmaları konusunda hassasiyetle çalışır.

Özetle sıralayacak olursan çocuklarınızın Sportial Club içinde alacakları boks eğitimi onlara şu yetileri kazandıracaktır:

Çocuklarınızın,

  • Sosyal iletişimi ve aktif girişkenliği yükselecektir.
  • Beslenme düzenleri ile birlikte sağlıklı bir vücuda sahip olacaklar.
  • Kemik ve kas gelişimleri desteklenecek.
  • Mücadele ruhu artacak, başladığı işi yarım bırakmamalarını sağlayacaktır.
  • Konsantrasyonu yükselecek ve stratejik düşünmeyi öğrenecekler.
  • Disiplinleri artacak ve kendilerini korumak konusunda tereddüte düşmeyeceklerdir.
  • Beladan uzak durmalarını sağlayacaktır.

 

Sportial Fitness Club Maltepe bünyesindeki deneyimli eğitmenler ve yüksek kalitedeki ekipmanlarla beraber sizleri bekliyor.