Sportial Logo Yeni Final

Cimnastik çocukların fiziksel ve ruhsal gelişimini sağlamakta etkili olan bir spor branşıdır. Ayrıca bu spor çocukların estetik bir görünüm kazanmasını ve dengeli durmalarına yardımcı olur. Bu sebeple Sportial kartal spor salonu bünyesinde çocuklar için cimnastik kursu veriyoruz. Çocuk spor okulları bünyesinde verdiğimiz bu kursla onların gelişimlerine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Ayrıca onların kursumuz sayesinde yaşıtlarıyla vakit geçirmesini ve arkadaşlık kurmalarına yardımcı oluyoruz.

Çocuklar İçin Cimnastik Salonu

Sportial maltepe cimnastik salonu olarak çocuklar için cimnastik eğitimlerini cimnastik üzerine kariyer yapmış olan eğitmenlerimiz aracılığıyla veriyoruz. Eğitmenlerimiz derslere başlarken ilk olarak çocukların durumunu tespit ederek ona uygun program hazırlıyorlar ve onların gelişimlerini sağlayacak şekilde derslerine yapmaya başlıyorlar. İlk olarak cimnastik için belirlenmiş olan teknik hareketlerle başlayarak zaman içerisinde hareketleri benimsemelerine bağlı olarak ileri seviye cimnastik hareketlerini öğrenmelerini sağlıyorlar. Teknikleri öğrenen çocuklar bir spor dalı öğrenmenin yanı sıra sağlıklı bireyler olabiliyorlar.

Çocuklar için cimnastik salonu cimnastik için gerekli olan ekipmanların tamamını bulunduruyor. Bu ekipmanlar kaliteli ve yeni ekipmanlar oldukları için çocuklar tarafından rahatlıkla kullanılıyor. Ayrıca ekipman sayımız grup sayısına yetecek seviyede olarak tüm grubun ekipmanı kullanmasına yardımcı oluyor. Hareketler yanı sıra cimnastik ekipmanlarının kullanılması konusunda da eğitmenlerimiz çocuklara gerekli olan eğitimi veriyorlar. Böylelikle ekipman kullanımlarında istenmeyen kazalar olmuyor.

Çocuklar İçin Cimnastik Okulu

Çocukların gelişimine önem veren aileler çocuklar için cimnastik okulu arayışlarına Sportial sayesinde kaliteli bir spor salonu bulabiliyorlar. Cimnastik okulu eğitimlerimiz farklı yaş grubundaki çocukları kapsıyor. Çocuk grupları arasında okul öncesi dönemde bulunan çocuklarda yer alıyor. Deneyimli olan eğitmenlerimizin çocuklara özel hazırladıkları programlar sayesinde derslere başlayan çocuklarının gelişimlerini gözleriyle görebiliyorlar. Eğitimler çocukların kemikleri güçleniyor, kasları gelişiyor ve el göz koordinasyonlarının gelişimine katkı sağlıyor. Ayrıca salonumuzda aldıkları eğitimler onların ileriki yaşlarında spor kariyeri yapmalarına da yardımcı oluyor.

Çocuklar İçin Cimnastik Kursu

Sportial maltepe spor salonu olarak profesyonel eğitmenlerimizle verdiğimiz cimnastik eğitimi çocuklar için pek çok fayda sağlıyor.

Bu faydalar arasında şunlar yer alıyor;

Çocukların güçlerini kontrol altında tutmalarına yardımcı olur.

Bedenlerini doğru kullanabilmelerine ve estetik özellik kazanmalarına yardımcı olur.

Çocukların sinir ve kas koordinasyonunun gelişimine ve kemiklerinin güçlenmesine katkı sağlar.

Çocuklarda sıklıkla rastlanan duruş bozukluk sorunlarının ortadan kalkmasına yardımcı olur.

Enerjik olan çocukların cimnastikle enerjilerini atmalarına yardımcı olur.

İçe kapanık ve arkadaş edinme sorunları olan çocuklar kurs sayesinde dışa dönük hale gelebilirler. Aynı zamanda arkadaşlarının yanında aktif olmalarına yardımcı olur.

Çocuklarda denge sorunu varsa cimnastik hareketleriyle bu sorun ortadan kalkabilir.

Birlikte yapılan hareketler sayesinde çocukların sorumluluk alma duyguları gelişir.

Çocuklarında denge, içe kapanıklılık, arkadaş edinememe veya sorumluluk almama gibi sorun yaşayanlar çocuklar için cimnastik kursu tercih ederek çocuklarının alışkanlıklarından kurtulmalarına yardımcı olabilirler. En önemlisi de onların iyi birer sporcu olmalarını sağlayabilirler.