Sportial Logo Yeni Final

Sporun insan yaşamı üzerinde her açıdan özel bir önemi vardır. Bedensel sağlığın yanı sıra sporun ruhsal yönden de kişiye sağladığı önemli faydaları bulunur. Spor yapma alışkanlığını küçük yaşlardan itibaren edinmek ve bu anlayışı kazanmak, ileriye dönük olarak da bir temel inşa etmeye olanak sağlar.

Özellik savunma sanatları konusunda her insanın iyi beceriler kazanması daima yararlı olur. Çocuklar için bu konu çok daha hassastır. Çünkü erken yaşlardan itibaren bir şeylerin kavranması daha kolay olacağı için çalışmalara bu noktadan itibaren başlanması gerekir. Kick boks günümüzde oldukça sevilen dövüş sporu branşları arasında yer alıyor.

Çocuklara özel olarak da bu spor branşı konusunda eğitimlerin verilebiliyor olması onlar açısından güzel bir fırsatı ortaya çıkarmaktadır. Çocuklar için kick boks dersi ve kursları salonumuzda uzman eğitmenlerimizce onlara verilmektedir.

Çocukların bu branştaki gelişimleri Sportial Maltepe spor salonu bünyesinde en iyi şekilde sağlanmaktadır. Tecrübemizden faydalanmak için bu konuda bizlerden gerekli destekleri daima alabilirsiniz.

Çocuklara Özel Kick Boks Dersleri

Sportial Kartal spor salonu alanında profesyonel eğitmenlerimizce uygun bir plan çerçevesinde kick boks derslerimiz özveriyle çocuklara verilmektedir. Onların bu sporu sevmeleri ve bu konuda gerekli motivasyonu kazanmaları daima eğitimlerimizde çaba gösterdiğimiz konular arasındadır.

Kartal kick boks kursu bünyesinde yaptığımız çalışmalarda eğitmenlerimiz çocuklarla doğrudan birebir özel olarak ilgilenmekte ve onlara bu sanatın tüm inceliklerini detaylı olarak öğretmektedirler. Her bir derste farklı teknikler ve uygulamalar üzerinde durularak çocukların bütünsel olarak gelişimleri sağlanmaktadır.

Kick boks, kendisine has özellikleri olan ve vücudu farklı şekillerde hareket ettirmeyi sağlayan oldukça popüler spor dallarından biridir. Bu sporun ruhuna yakışacak şekilde vücudu esnek bir hale getirmek tam olarak öğrenilenleri iyi biçimde yansıtmaya yardımcı olur.

Yumruk atma, geri çekilme, gard alma, eğilip çömelme ve kalkma, bunların her biri üzerinde daima aktif olarak pratik yapmak önem arz etmektedir. Çünkü bu hareketleri düzenli olarak yapıldıklarında zihinde daha kalıcı bir hale gelirler.

Maltepe kick boks kursu hizmetlerimiz doğrultusunda bizler, çocukların yaşları, bir şeyleri kavrama potansiyelleri ve onların ilerleyiş durumlarına bağlı olarak bir ders planıyla hareket etmeye çalışmaktayız.

Onların ilgili derslerden ve çalışmalardan en iyi verimi alabilmeleri için daima pratiklerle bunları desteklemekte ve öğrenilenlerin iyice kalıcı hale gelmesi çaba göstermekteyiz. Kick boks konusunda uzman olan eğitmenlerimiz çocuklara harika şekilde rehberlik ederek onların daima daha hızlı gelişmelerine yardımcı olmaktadırlar.

Çocuklara Özel Kick Boks Kursu

Çocuklar için kick boks kursu verdiğimiz salonlarımızda genel olarak kaliteli bir çalışmanın yapılmasını gerektirecek birçok türden ekipman hali hazırdan en iyi şekilde mevcut bulunuyor. Çocuklar her bakımdan bu kaliteli ekipmanlarla çalışma fırsatını bularak daha etkin biçimde gelişme şanslarını elde edebiliyorlar.

Öğrenilenlerin pekiştirilmesi için salonumuzda yer alan ring alanlarımız onların durumu daha iyi kavramalarına yardımcı oluyor. Diğer arkadaşlarıyla sosyal bir etkileşim içerisinde olma olanağını da elde eden çocuklar sporun inceliklerini öğrenmenin yanı sıra saygı ve disiplin konusunda da kendilerini geliştirebiliyorlar.

Sportial’da Kick Boks Dersleri Nasıl Yapılır?

Sportial kick boks derslerinde bizler öncelikli olarak çocuklara bu sporun temel dinamiklerini öğreterek onların temelden bazı şeyleri kavramalarına yardımcı oluyor. Kol, el ve bilekleri doğru kullanabilmek, uygun zamanda eğilip kalkabilmek ve sağa sola ne zaman hareket edileceğini bilmek bunlar arasında yer alıyor.

Genel olarak temel unsurlar üzerinde başlangıç yapmakla birlikte çocukların henüz küçük bir yaşta olmalarını da göz önünde bulundurarak olabildiğince bu noktada hassas davranmaya çalışıyoruz. Tüm çalışmalarımız tamamen onlara odaklı bir şekilde gelişiyor.

Her çocuğa özel olacak şekilde bir çalışma planı hazırlayarak çoğunlukla buna göre hareket etmeye özen gösteriyoruz. Onların çok fazla zorlanmadan pratik olarak birçok şeyi kolaylıkla öğrenmelerini sağlıyoruz. Uzman ve tecrübeli eğitmenlerimizden destek almak için bizlerle dilediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz.