Sportial Logo Yeni Final
CRUNCH

Crunch Sportial Fitness & Fight Academy Maltepe ve Dragos şubeleri içinde spor salonlarımızda boş bir alanda matınıza uzanıp crunch hareketleri yapabilirsiniz. Ancak burada önemli olan doğru crunch hareketlerini, etkin şekilde yapabilmektir. Bunun içinde önerimiz önce Crunch grup derslerine katılmanızdır. Crunch dersleri ile karın kaslarınızı güçlendirmek için en etkili ve en temel hareketlerden oluşan grup dersimizde tüm üyelerimizin seviyelerine göre program hazırlanır. Sportial Club’da düzenli olarak yapacağınız crunch dersleri, karın kaslarınızı şekillendirecek ve aynaya baktığınızda gözünüze hoş gelen bir görüntü kazanmanızı sağlayacaktır.

Topuklarınızın üzerinde hafifçe kalkacak şekilde pozisyonunuzu alın.

Ellerinizi başınızın altına yerleştirin

Hareketi yaparken ayaklarınızı yerden kaldırmamaya özen gösterin ve karın kaslarınızı sıkın.

crunch hareketi
SPORTIAL CLUB'DA CRUNCH DERSLERİ

Karın bölgenizde yağlanma yaşıyorsanız, doğumdan sonra karın bölgenizde sarkma varsa, kilo aldığınız zaman en çok karın bölgeniz etkileniyorsa Crunch hareketleri ile bunlardan kurtulabilirsiniz. Crunch sporu sayesinde daha sıkı bir karına sahip olabilirsiniz. Karın çalışması için tam mekik yerine yarım mekik, yani crunch hareketleri yapılmalıdır. Crunch dersine gelerek müzik eşliğinde karnınızda sizi yoran  fazlalıklardan kurtulabilir ve grupla birlikte eğlenerek fark etmeden hedefinize ilerlersiniz.

CRUNCH DERSLERİ İLE ETKİLİ KARIN ÇALIŞMASI

En temel mide ve karın egzersizlerinden biri olan Crunch, aynı zamanda en etkili sıkılaşma egzersizlerinden oluşur. Fit bir vücuda sahip olmanın temeli sıkı karın kaslarına sahip olmaktan geçer. Diğer kaslarınız ne kadar sıkı ve iyi görünürse görünsün, eğer karın kaslarınız sarkıyorsa formda bir vücut için sonuca tam ulaşmış olmazsınız. Ama üzülmeyin, Sportial Club ile bu soruna en kısa zamanda çözüm bulabiliriz.

CRUNCH DERS PROGRAMI

Sportial Club Maltepe Spor Salonu Crunch programları 20 dakika sürede yapılır. Düzenli olarak katıldığınızda ancak karın bölgesinde fark yaratabilirsiniz. Sadece Crunch programı ile kalmadan, diğer grup dersleri ile de tüm vücudunuzu çalıştırmaya devam etmelisiniz. Bu bir bütüncül sistemdir ve beslenme ile de desteklenmelidir. Diyetisyen ile de görüşerek bir beslenme planı almanızı öneriyoruz. 

Crunch dersleri için önceden bilgi alarak, ders saatlerinde değişiklik olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Koronavirüs tedbirleri kapsamında sosyal mesafe kuralları nedeniyle sınırlı sayıda üyemiz derslere girebilmektedir. Mutlaka önceden bize haber verin ve biz de size detaylı olarak bilgi aktaralım.