Sportial Logo Yeni Final
CYCLE

Sportial Club Dragos tesisleri, geliştirdiği son teknoloji ürünü bisikletler ile sizlere eğlenceli bir fitness kardiyo deneyimi sunuyor. Cycle ileri seviye kardiyovasküler dallarından biridir. Sportial Club; alanında deneyimli ve profesyonel cycle antrenörleri rehberliğinde hedefinize en kısa sürede ulaşmanıza olanak sağlıyor. 

SPORTIAL CLUB'DA CYCLE EGZERSİZLERİ

Cycle nedir? Dediğinizde, hem grup halinde hem de müzik eşliğinde iç mekânda yapılan bisiklet egzersizi şeklinde tanımlandığını görebilirsiniz. Diğer adıyla cycling de denilebilir. Dragos Fitness ve Kartal Fitness salonlarımızda uzman antrenörler tarafından yaptırılan cycling egzersizlerinde amaç, bedenin alt bölgesini çalıştırarak kalp ve solunum direncini artırmaktır. Antrenörlerimiz egzersiz seviyelerini ayarlarken, belirli bir bisiklet parkurunun simülasyonunu baz alıyorlar. Yaklaşık 30 ile 80 dakika arasında süren cycle egzersizleri, müziğin belirlediği ritme uyularak yapılıyor. Antrenman sırasında kalp atışlarınızın hızlandığı sprint ile dinlenme aşamalarınız dönüşümlü olarak tekrarlanıyor. Sportial Club’ta gerçekleştirilen grup cycling derslerinde motivasyonunuzu yüksek tutarak grup heyecanıyla pedal çevirebilirsiniz. Üstelik sadece pedal çevirirken, eğitmenlerimizin sizlere gösterdiği koreografileri de uygulayabilirsiniz. Müzik temposu, hafifi ağırlıklar veya birbirinden farklı egzersiz hareketleri ile edineceğiniz cycling deneyimini en üst seviyeye çıkarmanız mümkün. Kolay ve verimli sonuçlar doğuran cycling egzersizi yapmak için sadece dirençli olmanız yetiyor. Direnç göstererek pedalları çevirme işleminizi istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Sportial Club’un karanlık oda, yüksek sesli müzik temposu ve pedallardan oluşan cycling teması ile konsantrasyonunuzu güçlendirebilir, motivasyonunuzu yükseltebilirsiniz.  

CYCLING DENEYİMİNDE SPORTIAL CLUB FARKI

Cycling egzersizleri sayesinde bedeninizde olumlu yönde değişikler yaşamanız kaçınılmazdır. Her şeyden önce cycling antrenmanların sağlığınız açısından pek çok faydası bulunuyor. Öncelikle kalp atış ritimlerinizi düzenlediğini ve kan dolaşımınızı hızlandırdığını söyleyebiliriz. Aynı zamanda dinlenme nabız düzeyleriniz de azalıyor. Üstelik Amerikan Kalp Derneği tarafından da, sağlıklı bir kalp için günde en az otuz dakikalık cycling egzersizi yapılması gerektiği vurgulanıyor. Dragos Spor Salonu ve Kartal Spor Salonu kadrosunda hizmet veren eğitmenler, cycling egzersizlerini uygularken kalp hastalıkları, kanser, solunum ve diyabet gibi problemleri olan kişileri göz önünde tutarak, bu rahatsızlıklarla savaşmalarına destek oluyor. Bunun yanında cycle omurganızdaki disklerin gelişimi adına destek sağlarken, büyük kaslarınızın güçlenmesine de imkân tanıyor. Ayrıca salonlarımızda profesyonel antrenörler gözetiminde uygulayacağınız bilinçli antrenmanlarla omurlarınızı destekleyen küçük kaslarda gelişiyor. Kaslarınızın kuvvetlenmesiyle birlikte sırt bölgenizde meydana gelebilecek ağrılarınızın önüne geçebilirsiniz. Cycling sağlıklı yaşam sürmenizi kolaylaştırmasının yanında, vücudunuzdaki enerjiyi boşaltmanız için de sizlere yardımcı oluyor. Yorgun geçen bir günün ardından kendinizi sinirli ve gergin hissedebilirsiniz. Sportial Club Dragos merkezimizde antrenörünüz rehberliğinde koşu seviyenizi 25 km’ye çıkararak bedeninizdeki enerjiyi atabilir ve performansınızı zirveye taşıyabilirsiniz. Unutmayın ki cycling egzersizlerinde hareket ve koordinasyon zorluğu diye bir şey yoktur. Yalnızca bacaklarınızı çevirmeniz yeterli olacaktır. Cycling antrenmanına başlamadan önce 1 ay kadar kardiyo yapmanız ve egzersizlere 1 şişe su ile gelmenizi öneriyoruz. Çünkü pedal çevirirken kaybedeceğiniz sıvıyı, egzersiz sırasında aralıklı olarak yudum halinde içeceğiniz su karşılayabilir.

SPORTIAL CLUB CYCLING PAKETLERİ

Cycling yıl boyunca hem sağlıklı hem de fit kalabilmek adına denenmesi gereken bir egzersiz olarak öne çıkıyor. Sportial Club; stüdyo dersleri kapsamında modern tasarımla hazırlanmış antrenman salonları ve yüksek teknolojili ekipmanlarıyla sizlere kaliteli bir cycling deneyimi sunuyor. Ayrıca Sportial Club; cycling paketleri kapsamında yılın belirli dönemlerinde indirim ve kampanyalar düzenlemeyi ihmal etmiyor. Paketler hakkında detaylı bilgi edinmek isterseniz, https://www.sportialclub.com/uyelik-tipleri/ adresinden tüm üyelik tiplerimizi inceleyebilir veya bizimle iletişime geçebilirsiniz.