Sportial Logo Yeni Final
DİYETİSYEN
DİYETİSYEN HİZMETİ HAKKINDA BİLGİ

Ben Diyetisyen Esra İNCE ŞAHİN. 2017 yılı Yeditepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun oldum. Ardından hiç ara vermeden kendi üniversitemde yüksek lisansımı tamamladım. Üniversite yıllarımda gerek özel hastane, gerek devlet hastanesi, gerekse özel muayenehane olmak üzere birçok yerde staj yaptım.

Bu süre zarfı içinde pilates, fitness, yüzme antrenmanlarını hayatıma dahil ettim ve zaman geçtikçe çevresindekilere sürdürülebilir sağlıklı beslenme ve düzenli fiziksel aktiviteyi sevdirmeye çalışan biri haline dönüştüm. Bunların yanında üniversite son senemde beslenme sayfalarında yazılar yazmaya başladım. Mezun olduktan sonra birçok spor salonunda ve özel muayenehanelerde çalıştım, aynı zamanda da online diyet hizmeti veriyorum.

Spora olan ilgimden dolayı Türkiye Cimnastik Federasyonu’ndan Mat Pilates sertifikası aldım.
Bundan sonra da Sportial Club üyelerine beslenme uzmanlığı vermek için buradayım
Sen de benimle birlikte kilo vermek ya da vücut geliştirmek için uygulayabileceğin sağlıklı beslenme programlarıyla yeniden başlamaya ne dersin?

Diyetisyen; büyüme, gelişme ve yaşam boyu tüm bireylerin bütüncül sağlığının korunması ve yaşam kalitesinin arttırılması için beslenme biliminin ilkeleri ile planlama yapan ve beslenme programı düzenleyen sağlık meslek alanı uzmanıdır. Sportial Club Maltepe Spor Salonu şubesinde spor kulübü üyelerimiz için hizmet veren bir diyetisyenimiz bulunmaktadır. 

Sportial Club olarak olarak bizim hedefimiz, kulübümüzde spor yapan 7’den 77’ye herkesin sağlıklı olması ve yaşam kalitesinin artması konusunda bilinçli şekilde her bir bireyin bizden destek almasıdır. Sağlıklı yaşam şeklinin benimsenmesi konusunda sporun yanı sıra doğru beslenmenin de önemini artık hepimiz biliyoruz. Doğru beslenmenin, disiplinli yapılan spor ile birleştiğinde ancak olumlu sonuçlar verdiğini  de deneyimliyoruz. Fitness ya da boks gibi yoğun programların beslenmesi ile pilates ya da yoga gibi daha farklı olan programların beslenmesinin, kişilerin mevcut durumları da göz önüne alınarak planlanması gerektiğini biliyoruz. Bu konuda da Uzman Diyetisyen Esra İNCE ile birlikte çalışıyoruz. Sportial Clup Maltepe diyet konusunda da üyelerimizin yaptıkları spor programlarına destek olmaktadır. 

Spor ve sağlıklı yaşam kulüplerinde spor alanlarının ve spor hizmetlerinin yanında kulüpte diyetisyen bulunması son derece önemlidir. Her şeyden önce spor salonunda spor yapan bireylerin, spor yapma sıklığı ve şiddetini öğrenmek gerekir. Bunların tüm detayları ile birlikte yorumlanması için mutlaka spor kulübü içinde diyetisyen bulundurmak çok daha faydalıdır. Sportial Maltepe diyet listeleri konusunda da kişiye özel detaylarla planlama yapmaktadır.

Beslenme uzmanlarının sürekli üzerinde durduğu nokta ise diyetlerin kişiye özel olmasıdır. Değişen zamanla birlikte artık günümüzde eski kalıplaşmış diyet listeleri kalmadı. Kişilerin yapısı, mevcut durumları, belki mevcut rahatsızlıkları, yaptıkları spor değerlendirmesi ile birlikte bir beslenme planı oluşturulmalıdır. Bu nedenle özellikle spor kulüplerinde çalışan bir diyetisyenin, kişiye doğru beslenme programını hazırlayabilmesi için mutlaka spor konusunda bilgili olması gerekir. Kişinin uyguladığı antrenman programını öğrendikten sonra vücut analiz ölçümüne, kan tahlillerine ve yeme alışkanlıklarına göre özel bir beslenme programı hazırlaması daha doğru ve bilinçli olmaktadır.

Kişiyi haftalık, 15 günlük veya maksimum 1 aylık süreler içinde düzenli takibe almak,  kişinin hedeflerine ulaşıp ulaşamadığını izlemek ve görüşlerini değerlendiren bir sistemle başarı grafiği de daha yüksek olacaktır. Bu şekilde çalışmak için de sevgili uzman diyetisyenimiz Esra İNCE ŞAHİN gibi multidisipliner bir yaklaşım ile çalışan bir diyetisyenle birlikte yol almak çok daha faydalıdır. Çünkü Sportial Club Maltepe diyetisyen bir ekip sistemidir ve bireylere ekip olarak, multidisipliner bakış açısı ile hizmet vermeyi öncelikli olarak hedeflemektedir. 

Sportial Club Maltepe şubemizde, önceden randevu alarak, uzman diyetisyenimiz ile görüşebilir ve bireysel spor antrenman programınıza ek olarak özel beslenme ve takip programı da satın alabilirsiniz. 

Tüm üyelerimize özel olarak bir de sürprizimiz var.  

Sportial Club üyelerine özel, Uzman Diyetisyen Esra İNCE ŞAHİN eşliğinde bir görüşmeyi biz hediye ediyoruz. Uzman Diyetisyen Esra İNCE ŞAHİN, Sportial Club Maltepe’de hizmet veriyor. 

DİYETİSYENİMİZİN UZMANLIK ALANLARI

Sağlıklı Beslenme

Sporcu Beslenmesi

Kilo Verme

Kilo Alma

Gebelik Beslenmesi

Çocuk Beslenmesi

Hastalıklarda Beslenme

Hizmet alanları ile ilgili olarak Uzman Diyetisyen Esra İnce Şahin’den randevu sistemi ile görüşme talep edebilir ve siz kulüp üyelerine özel fırsatlardan da yararlanabilirsiniz. 7’den 77’ye her yaştan spor severe hizmet sunan kulübümüzde herkese uygun bir takip sistemi yapılabilmektedir. Sportial Club Maltepe diyet ve sporu bir araya getiren ve sizi bu şekilde izleyen bir sisteme sahiptir.

Unutmayın; sağlıklı bir vücut kesinlikle sağlıklı bir mutfaktan geçer. Bilinçli beslenme ile birlikte sürdüreceğiniz spor programı ile başarıya daha disiplinli şekilde ulaşabilirsiniz. Spora ve beslenme programına başlamadan önce mevcut hastalıklarınız ve sağlık geçmişiniz ile ilgili bilgi vermeyi unutmayınız. Diyetisyenimizin sizden talep edeceği tahliller için de detaylı bilgi alabilirsiniz.