Maltepe Diyetisyen – Sportial Club

maltepe diyetisyen

Maltepe Diyetisyen Hakkında Bilgi

Diyetisyen; büyüme, gelişme ve yaşam boyu tüm bireylerin bütüncül sağlığının korunması ve yaşam kalitesinin arttırılması için beslenme biliminin ilkeleri ile planlama yapan ve beslenme programı düzenleyen sağlık meslek alanı uzmanıdır. Sportial Club Maltepe Spor Salonu şubesinde spor kulübü üyelerimiz için hizmet veren bir diyetisyenimiz bulunmaktadır. 

Sportial Club olarak olarak bizim hedefimiz, kulübümüzde spor yapan 7’den 77’ye herkesin sağlıklı olması ve yaşam kalitesinin artması konusunda bilinçli şekilde her bir bireyin bizden destek almasıdır. Sağlıklı yaşam şeklinin benimsenmesi konusunda sporun yanı sıra doğru beslenmenin de önemini artık hepimiz biliyoruz. Doğru beslenmenin, disiplinli yapılan spor ile birleştiğinde ancak olumlu sonuçlar verdiğini  de deneyimliyoruz. Fitness ya da boks gibi yoğun programların beslenmesi ile pilates ya da yoga gibi daha farklı olan programların beslenmesinin, kişilerin mevcut durumları da göz önüne alınarak planlanması gerektiğini biliyoruz. Bu konuda da Uzman Diyetisyen Tuğba KUMAŞ ile birlikte çalışıyoruz. Sportial Clup Maltepe diyet konusunda da üyelerimizin yaptıkları spor programlarına destek olmaktadır. 

 

Spor ve sağlıklı yaşam kulüplerinde spor alanlarının ve spor hizmetlerinin yanında kulüpte diyetisyen bulunması son derece önemlidir. Her şeyden önce spor salonunda spor yapan bireylerin, spor yapma sıklığı ve şiddetini öğrenmek gerekir. Bunların tüm detayları ile birlikte yorumlanması için mutlaka spor kulübü içinde diyetisyen bulundurmak çok daha faydalıdır. Sportial Maltepe diyet listeleri konusunda da kişiye özel detaylarla planlama yapmaktadır.

 

Beslenme uzmanlarının sürekli üzerinde durduğu nokta ise diyetlerin kişiye özel olmasıdır. Değişen zamanla birlikte artık günümüzde eski kalıplaşmış diyet listeleri kalmadı. Kişilerin yapısı, mevcut durumları, belki mevcut rahatsızlıkları, yaptıkları spor değerlendirmesi ile birlikte bir beslenme planı oluşturulmalıdır. Bu nedenle özellikle spor kulüplerinde çalışan bir diyetisyenin, kişiye doğru beslenme programını hazırlayabilmesi için mutlaka spor konusunda bilgili olması gerekir. Kişinin uyguladığı antrenman programını öğrendikten sonra vücut analiz ölçümüne, kan tahlillerine ve yeme alışkanlıklarına göre özel bir beslenme programı hazırlaması daha doğru ve bilinçli olmaktadır.

 

Kişiyi haftalık, 15 günlük veya maksimum 1 aylık süreler içinde düzenli takibe almak,  kişinin hedeflerine ulaşıp ulaşamadığını izlemek ve görüşlerini değerlendiren bir sistemle başarı grafiği de daha yüksek olacaktır. Bu şekilde çalışmak için de sevgili uzman diyetisyenimiz Tuğba KUMAŞ gibi multidisipliner bir yaklaşım ile çalışan bir diyetisyenle birlikte yol almak çok daha faydalıdır. Çünkü Sportial Club Maltepe diyetisyen bir ekip sistemidir ve bireylere ekip olarak, multidisipliner bakış açısı ile hizmet vermeyi öncelikli olarak hedeflemektedir. 

 

Sportial Club Maltepe şubemizde, önceden randevu alarak, uzman diyetisyenimiz ile görüşebilir ve bireysel spor antrenman programınıza ek olarak özel beslenme ve takip programı da satın alabilirsiniz. 

 

Tüm üyelerimize özel olarak bir de sürprizimiz var.  

 

Sportial Club üyelerine özel, Uzman Diyetisyen Tuğba Kumaş eşliğinde bir görüşmeyi biz hediye ediyoruz. Uzman Diyetisyen Tuğba Kumaş, Sportial Club Maltepede hizmet veriyor. 

Maltepe Diyetisyenimizin Uzmanlık Hizmet Alanları

  • Sağlıklı Beslenme
  • Sporcu Beslenmesi
  • Kilo Verme
  • Kilo Alma
  • Gebelik Beslenmesi
  • Çocuk Beslenmesidir.

Hizmet alanları ile ilgili olarak Uzman Diyetisyen Tuğba Kumaş’tan randevu sistemi ile görüşme talep edebilir ve siz kulüp üyelerine özel fırsatlardan da yararlanabilirsiniz. 7’den 77’ye her yaştan spor severe hizmet sunan kulübümüzde herkese uygun bir takip sistemi yapılabilmektedir. Sportial Club Maltepe diyet ve sporu bir araya getiren ve sizi bu şekilde izleyen bir sisteme sahiptir.

Unutmayın; sağlıklı bir vücut kesinlikle sağlıklı bir mutfaktan geçer. Bilinçli beslenme ile birlikte sürdüreceğiniz spor programı ile başarıya daha disiplinli şekilde ulaşabilirsiniz. Spora ve beslenme programına başlamadan önce mevcut hastalıklarınız ve sağlık geçmişiniz ile ilgili bilgi vermeyi unutmayınız. Diyetisyenimizin sizden talep edeceği tahliller için de detaylı bilgi alabilirsiniz.