Sportial Logo Yeni Final
FITNESS

Sağlıklı ve formda bir hayat sürmek adına yapacağınız egzersizleri bir program dahilinde Sportial Club Dragos sizlere sunar. Spor yapmayı bir yaşam tarzına dönüştürmenizi sağlayacak Sportial Club, sizlere sezonluk hizmet yerine hayat boyu spor ile bağ kurmanıza destek sağlayacak bir ortam hazırlar. Salonumuzda eğitmenlerimizin hazırladığı program dahilinde bireysel çalışma imkanının yanında grup çalışmalarıyla da sporunuza renk katmanız mümkün. Sportial Club olarak sizlerle devamlı dezenfekte edilen aletlerimizle hijyenik bir ortamda spor yapmanın mutluluğunu paylaşırız. 

SPORTIAL CLUB'DA FITNESS YAPMANIN AYRICALIĞI

Fitness formda ve sağlıklı vücuda sahip olmak isteyenlerin yaptığı bir spor dalıdır. Sportial Club Dragos ailesi olarak en büyük amacımız; siz fitness egzersizleri yaparken daha sağlıklı ve sürekli formda olacağınız bir hayat yaşamanızdır. Sportial fitness antrenmanları sırasında vücuttaki yağlar yakılır ve daha sıkı kaslara sahip olunur. Sağlıklı yaşam için kas geliştirici egzersizlerin yanında koşu, yürüyüş, yüzme, tırmanma, bisiklete binme gibi kardiyo çalışmalarımız vardır. Sportial fitness programlarımızda tüm kasların tek tek aletli ya da alet kullanmadan çalıştırılması ve güçlendirilmesi hedeflenir. Bu tür programlar elbette kişinin yaşına, cinsiyetine, yaşam tarzı ve amacına göre bireysel yapılır. Eğitmenlerimiz tarafından sporcu ile birlikte hazırlanan çalışma planı düzenli olarak kontrol edilir, kişinin ihtiyacına ve ilerlemesine göre güncellemeler yapılır. 

FITNESS EGZERSİZLERİ FAYDALARI NELERDİR?

Fitness antrenmanları sırasında yağ yakımı hızlandığından zayıflamaya yardımcı olur. Bu sayede kaslar çalışır ve vücut sıkılaşır fit bir görünüm sağlar. 

Metabolizmayı çalıştırır. Metabolizması yavaş çalışan insanlarda sindirim sistemi, hazımsızlık gibi sorunlar vardır. Fitness ile sistemlerin çalışması düzene girer ve daha sağlıklı bir yaşam sürersiniz.

Vücuttaki kasları daha esnek bir yapıya sokar. 

Vücuttaki kan dolaşımını hızlandırır, kalp ve damar hastalıklarının önüne geçer.

Fitness ile esnek bir yapıya girerek kemiklerinizi güçlendirirsiniz. Yaş aldıkça kemik sağlığınızın daha güçlü ve esnek olacağı kesin. 

Yağ yıkımı artacağından kolesterol dengesizliği varsa düzene girer.

Uyku problemi yaşayanlar düzenli fitness yaparak uyku problemlerini ortadan kaldırır.

Sportial Club’da alacağınız fitness egzersizleri ile kaliteli bir yaşamın kapıları aranır. Psikolojik olarak kendinizi daha canlı ve enerjik hissedersiniz. Bu elbette aile ilişkilerinizde de daha sağlıklı bir iletişim kurmanızı sağlar. 

Sosyal hayatınızda da vücudunuz şekillendikçe özgüveninizin artttığını göreceksiniz. 

FITNESS İÇİN GEREKLİ EKİPMANLAR

Sportial Kartal Fitness Salonu üyesi olarak spora başlarken antrenman hocanızla nasıl bir program dahilinde hareket etmeniz gerektiğini belirleyin. Vücut yapınız, metabolizmanız ne tür bir programa uygun ve her şeyden önce siz ne istiyorsunuz? Buna karar verin. Sportial Dragos Fitness salonu hocalarımız sizin ilerlemenizi takip edecek bir tablo hazırlar ve buna göre çalışmaya başlarsınız. Ekipman olarak uygun giysi ve ayakkabı seçimi önemlidir. Sizi sıkmayacak, gereksiz terletmeyecek bir kumaştan seçeceğiniz kıyafetler çantanızın olmazsa olmazları arasındadır. İyi bir Fitness ayakkabısı ile omurga sağlığınızı ve esnekliği garantiye alın. Salonumuzda havalandırma sistemi sağlık bakanlığının talimatları doğrultusunda düzenlenmiş olup, her ekipman belirli aralıklarla dezenfekte edilir. Bunun yanında sizlerde kişisel hijyen için uyarıları dikkate almanız önemle rica olunur. 

Ferah, Geniş ve Modern Tasarlanmış Bir Spor Salonu

Sportial Clup Dragos ailesi olarak sizlerin eviniz konforunda spor yapmanız önceliğimizdir. 3500 m2 alana kurulu salonumuz geniş Sportial fitness bölümümüz, zumba, extreme workout, taebo, cycle, crunch, yoga, tabata, pilates gibi stüdyo dersleri alanlarından oluşur. Ayrıca ebeveynler spor yaparken çocuklarını da bırakabileceği çocuk sporları; taekwondo, aikido, boks, jimnastik dersleri de mevcuttur. Sportial fitness antrenmanları sonrasında salonumuzun yüzme havuzunda hem keyifli vakit geçirip, hem de spora devam edebilirsiniz. Ferah ve geniş bir alana kurulan salonumuzda sosyal mesafeyle rahatça spor yapma olanağı sunulur. İster haftaiçi istersenizde haftasonu oluşturacağınız randevu ile sizleri ağırlamaktan mutluluk duyarız.