Kartal Fizyoterapi Merkezi - Sportial Club

Fizyoterapi Kartal

fizyoterapi 6

Kartal Sportial Club olarak, tüm çeşitli spor dallarında ve fizyoterapi konusunda hizmet veriyoruz. Kartal fizyoterapi hizmetlerimiz ile felç ya da diğer sağlık sorunları nedeniyle hareket kısıtlaması ile karşı karşıya kalanların, hareket kabiliyetlerini artırmalarına destek oluyoruz. Hizmet seçeneklerimiz arasında yer alan fizyoterapi hakkında bilgi alabilmek için Kartal adresimizi ziyaret edebilir ya da telefon numaramızdan bizimle iletişim kurarak bilgi talebinde bulunabilirsiniz. İnternet sitemiz üzerinden iletişim formunu doldurarak bizlere ulaştıran herkese dönüş yapıyor ve talepleri doğrultusunda bilgilendirmeleri yapıyoruz. Fizik tedavi yöntemlerini uygulayarak, uzman fizyoterapistlerimizin gözetiminde, ihtiyaç duyulan fizyoterapi uygulamalarının kişiye özel yöntemlerle yapılmasını sağlıyoruz.

Fizyoterapi Nedir?

Kartal fizyoterapi merkezi olarak tüm hizmetlerimizi profesyonel fizyoterapistler ile sunuyoruz. Fizyoterapi, her yaştaki kişilerde, hastalık, yaralanma veya sakatlanma gibi durumlar sonucu meydana gelen hareket kısıtlama sorunlarının çözümünü sağlayan sağlık bilim alanıdır.

Kartal merkezimizde, verdiğimiz hizmetlerimiz ile kas güçlendirmesi, esnekliğin artırılması gibi çalışmaları yaptırarak, yaşanılan ağrı durumlarının giderilmesini, hareket kabiliyetinin artırılmasını, hastalığın etkisinin ortadan kalkmasını sağlamaya çalışıyoruz. Bizleri ziyaret eden ve bilgi almak isteyenlere, fizyoterapinin bir masaj yöntemi olduğunu ve bu yöntemle, yaşanılan kas ve iskelet sorunlarının düzeltilerek, kişinin sağlığına kavuşturulmasını hedeflediğimizi bildiriyoruz. Fizyoterapi yöntemleri, uzmanlar tarafından yapıldığında, başarıya ulaşılacak ve kişi sağlığına kavuşacaktır. Kartal sportial fizyoterapi merkezimizde, fizyoterapistlerimiz tarafından kişiye özel hazırlanan, uygulama yöntemleri ile kişilerin sağlığına kavuşturulması amaçlanmaktadır.

Merkezimizde, her türlü alet ve cihaz imkanı bulunmaktadır. Daha çok egzersiz hareketleri yaptırarak, kişinin kaslarının güçlenmesini, eklemlerinde esnekliğin artırılması, kısıtlı olan hareketlerin giderek artması için her seans farklı uygulamalar yapılmaktadır. Seanslarını düzenli takip edenler, kısa sürede daha sağlıklı hale gelebilecektir.

Fizyoterapi Nasıl Yapılır?

fizyoterapi

Sportial Kartal spor salonu fizyoterapi bölümünde, uzman terapistlerimiz ile hangi rahatsızlık durumunda hangi yöntemlerin kullanılacağını belirliyoruz. Fizyoterapinin faydalarının neler olduğunu anlatıyor ve talep edenlere, rahatsızlık durumlarına göre uygun tedavi yöntemlerini belirleyerek uygulamaya başlıyoruz.

Spor salonumuzda, fizyoterapi hizmeti şu amaçla uygulanmaktadır;

  • Kas dengesizliğini düzeltmek,
  • Hareket kabiliyetini artırmak,
  • Vücut dayanıklılığını artırmak,

Fizyoterapi uygulamalarınız sonrasında, kişilerde, omurilik yaralanması, serabral palsi, Parkinson hastalığı, inme gibi nörolojik bozukluklarda fayda sağlandığı görülebilecektir. Kasların yeniden güçlendirilmesi ve hareket kabiliyetlerinin artırılabilmesi, günlük işlemlerin daha rahat yapılmasını sağlayacaktır. Uzmanlarımız tarafından verilen hizmetler ile kişinin yaşadığı sorunlar tespit edilir ve sorun odaklı olarak özel çalışma yöntemleri belirlenir. Fizyoterapi uygulamaları, eklemleri kuvvetlendirmek, yumuşak doku yapısını düzeltmek, ağrıdan kurtulmak için özel egzersizlerle yapılmaktadır.

Sportial Club İle Kartal’da Fizyoterapi Hizmeti

Anadolu yakasının en popüler spor salonu işletmesi olarak, Kartal ve Maltepe’de ayrı salonlarda hizmetler veriliyor. Kartal’da fizyoterapi hizmetlerine ihtiyaç duyanlar için Sportial Club olarak hizmet veriyoruz. Sportial Club ile Kartal’da fizyoterapi hizmeti almak isteyenler, iletişim numaralarımızdan ya da web sitemiz üzerinden anında bizlere ulaşabilirler. Alacağınız hizmetlerle ilgili uzman fizyoterapistlerimiz sizlere bilgi verecektir.

Fizyoterapistlerimiz, yaşlanma, sakatlanma ya da hastalık nedeniyle yaşanan fiziksel sorunların iyileştirilmesine yardımcı olacaktır. Ağrıların giderilmesi, kas hareketliliğinin artırılabilmesi için çeşitli egzersizler ile birlikte masaj terapileri de uygulanmaktadır. Uygulanacak olan yöntemler, kişinin rahatsızlık durumuna göre değişmektedir.

Salonumuzda vermiş olduğumuz hizmetlerimiz ile her yaştaki kişinin sağlığına kavuşmasını, günlük yaşamını daha sağlıklı devam ettirebilmesini sağlamaya çalışıyoruz. Sportial Club ile Kartal’da fizyoterapi hizmeti almak isteyenlere, günlük seans sürelerini ortalama 30 ile 60 dakika arası olarak uyguluyoruz. Ancak özel durumlarda ve taleplerde, seans süreleri biraz uzatılabilmektedir. Rahatsızlığın tedavisi için uygulanacak yöntemlere göre seans süreleri hakkında önceden bilgi veriyoruz.