Sportial Club

Sportial Logo Yeni Final

fizyoterapi 6

İnsanlarda, çeşitli nedenlerle, kas ve iskelet sistemlerinde bozukluklar meydana gelebilmektedir. Bu sorunların giderilebilmesi için tıbbi tedaviler sonrasında Maltepe fizyoterapi merkezinde uygulamalarımız ile kas ve iskelet sorunlarının giderilmesi için çalışıyoruz. Tıbbi tedaviler sonrasında fizyoterapi tedavisi yaptırmaları önerilen müşterilerimiz, Maltepe ve Kartal şubelerimizde sunduğumuz hizmetlerimizden faydalanabilecektir.

Uzman eğitmenlerimiz tarafından uygulanan fizyoterapi eğitimleri sayesinde bedensel engelleri ortadan kaldırmaya ve kişilerin günlük hayatlarında yaşamlarını daha düzenli sürdürmelerine destek veriyoruz. Fizyoterapi her zaman her yerde uzmanlar tarafından uygulanması gereken, egzersiz işlemler bütünüdür. Günlük hayatta karşılaşılan çeşitli olaylar, yaşanan kazalar, yanlış hareketler, fiziksel sorunlara neden olabiliyor. Fizyoterapi uygulamalarımız ile müşterilerimizin günlük hayatlarındaki normal yaşan şartlarına dönmeleri için özel programlarla oluşturulmaktadır.

Fizyoterapi Nedir?

Fizyoterapi bir sağlık bilim alanıdır ve kişilerin, hareket kabiliyetlerini, korumak, yenilemek ve geliştirmek için yöntemler belirlemektedir. Maltepe fizyoterapi merkezi olarak, uzmanlarımız tarafından rahatsızlık türlerine göre hazırlanan programlar ile tedavi sürecine katkı sunuyoruz. Fizyoterapi hizmetlerimizde, fiziksel yöntemler ile kişinin hareket kabiliyetini düzeltmek, iyileştirmek ve artırmak amaçlanmaktadır. Fizyoterapi işlemleri, fizyoterapistler tarafından, profesyonel olarak uygulanmaktadır.

Spor salonlarımızda da eğitimli ve sertifikalı fizyoterapistler bulunmakta ve gelen müşterilerimize, yapılacak olan uygulamalar, işlem süreçleri, öncesi ve sonrası durumlar hakkında bilgi verilmektedir. Yaşanan sağlık sorunları ya da çeşitli kazalar sonrası, vücudun bir bölümünde hareket kısıtlaması meydana gelebilecektir. Fiziksel kısıtlamaların, egzersiz çalışmalar ile ortadan kaldırılması, kaybedilen kas gücünün yeniden kazanılması, doğru yapılacak fizyoterapi uygulamaları ile mümkün olacaktır.

Fiziksel kısıtlamaların giderilmesi için uygulanan fizyoterapi çeşitleri şunlardır;

  • Egzersiz,
  • Termoterapi,
  • Manuel terapi,
  • Elektroterapi,
  • Fototerapi,
  • Hidroterapi,
  • Mekanoterapi,
  • Kriyoterapi,

Anadolu yakası spor salonlarımızda, daha çok egzersiz fizyoterapi çeşidi için kas ve iskelet sistemini güçlendirmeye yönelik çalışmalar yapıyoruz. Kısmi felç geçiren kişilerin bazı uzuvları hareket kabiliyetini yitirebilmektedir. Kaybedilen hareket kabiliyetinin tekrar kazanılabilmesi için egzersiz aletlerini kullanarak, kas çalışmaları yaptırıyoruz. Egzersiz çalışmalarımız sonrasında, duruş bozuklukları ve ağrılar minimum düzeye indiriliyor.

Fizyoterapi Nasıl Yapılır?

fizyoterapi

Sportial Maltepe spor salonu hizmetlerimiz arasında yer alan fizyoterapi uygulamalarının nasıl yapıldığı konusunda, iletişim bilgilerimiz üzerinden bizlere ulaşarak bilgi alabilirsiniz. Fizyoterapi uygulamaları, ağrı ya da hareket kısıtlaması olan bölgelere, elektrik akımı verilerek, sıcak ya da soğuk uygulamalar ile masaj yaparak uygulanmaktadır. Fizyoterapistlerimiz tarafından yapılan uygulamalarda, rahatsızlık türüne göre çeşitli alet ve cihazları kullanıyoruz. Fizyoterapideki asıl amaç, yumuşak doku ve eklemlerdeki hasarların ortadan kaldırılmasını sağlayacak onarma işlemlerinin yapılabilmesidir. Eklemlerde meydana gelen ağrılar, bel tutulması, kireçlenme gibi rahatsızlıklar sonrası oluşmaktadır. Fizik tedavi olarak bilinen fizyoterapi uygulamalarının başarılı olabilmesi için kişilin tüm seansları takip etmesi ve aksatmaması gerekiyor. Egzersiz çalışmalarımız ile esnekliğin artmasını sağlarken, kasların güçlenerek hareket kabiliyetinin artması için özel programlar hazırlıyoruz.

Sportial Club İle Maltepe’de Fizyoterapi Hizmeti

Anadolu yakasında en iyi seçenekler ile hizmetlerimizi sunuyor ve bu hizmetlerimizden faydalanmak isteyenler, üyelik oluşturarak, uygun fiyat seçenekleri ile fizyoterapi yaptırabilecektir. Anadolu yakasının en iyi spor salonu olarak hizmet verdiğimiz için tüm hizmet dallarında, yeteri sayıda uzman bulunduruyoruz. Maltepe spor salonumuzda vermiş olduğumuz fizyoterapi hizmeti seçeneklerimiz, uzman fizyoterapistlerin kişiye özel olarak yaptığı programlar ve seanslar ile uygulanmaktadır. Fizyoterapi hizmeti seçeneklerinde kişilerin, kas ve eklem ağrılarını gidermek, hareket kabiliyetini artırmak ve dik duruşlarını sağlayabilmek için nelere dikkat edilmesi gerektiği hususunda da bilgilendirmeler yapıyoruz. Başarılı bir fizyoterapi uygulaması sonrasında da kişinin kendi kendine yapması gereken ve gün içerisinde sık sık tekrar etmesi gereken hareketler vardır.