Sportial Logo Yeni Final
FONKSİYONEL ANTRENMAN

Fonksiyonel antrenman, vücudunuzu bütün olarak çalıştırmayı hedefleyen ve klasik egzersiz hareketlerinin farklılaştırılmasıyla uygulanan bir çalışmadır. Sportial Fitness&Fight Academy bünyesindeki uzman eğitmenler, spor geçmişinize ve kondisyonunuza göre özel olarak planlanmış bir programla bu çalışmayı size uygun hale getirir. Maltepe fonksiyonel antrenman için hijyenik ve ferah Sportial Club Tesislerini tercih edebilirsiniz. 

FONKSİYONEL ANTRENMAN NEDİR?

Maltepe Fitness denilince akla gelen ilk adres olan Sportial Fitness&Fight Academy, fonksiyonel antrenmanda da iddialıdır. Bu antrenman çeşidinde aslında gün içerisinde sık sık tekrarladığınız hareketler, belirli bir disiplin çerçevesinde uygulanır. İtme, çekme, zıplama gibi hareketleri içeren çalışmalar sonucunda bütün vücut kasları aynı anda ve gerekli oranda çalışır. Belirli bölgelere yoğunlaşan fitness çalışmaları ile kıyaslandığında; günlük hayatınıza daha fazla fayda sağlayacak olan fonksiyonel antrenmanda yapılacak hareketler, kademeli olarak zorlaştırılmalıdır. Belirli bir spor geçmişi olan ve kas yapısı uygun olan kişiler, çalışmalara zor hareketlerden başlayabilir. Fonksiyonel antrenman kapsamında yapılan hareketlerden bazıları şunlardır:

Squat (Normal squat hareketlerine sıçrama da dâhil edilir.)

Göğüs egzersizi (Pilates topu üzerinde yapılmalı ve dambıllar kullanılmalıdır.)

Şınav sırasında zıplama

Belirli bir yüksekliğe zıplama (önünüze bir yükselti koyarak tek harekette üzerine zıplamalısınız.)

FONKSİYONEL ANTRENMANIN FAYDALARI NELERDİR?

Maltepe Spor Salonu olarak Sportial Fitness&Fight Academy’yi tercih ettiğiniz takdirde fonksiyonel antrenmanın faydalarını anında hissetmeye başlayabilirsiniz. Çalışmalarınıza başladıktan sonra odaklanma ve dikkatinizi toplama konusunda daha başarılı olduğunuzu fark edersiniz. Hem güçlenen hem de şekillenen kaslarınız, daha fit görünmenizi sağlar. Fonksiyonel antrenman kilo vermek isteyenler için de idealdir. Hızlı bir şekilde kalori yakabilir ve kısa sürede ideal kilonuza ulaşabilirsiniz. Duruş bozukluklarının giderilmesinde etkilidir. 

Düzenli olarak fonksiyonel antrenman çalışmalarını sürdürenler, günlük hayatta daha rahat hareket etmeye başlar. Çalışmaların sonucunda daha esnek bir yapıya kavuşan vücudunuz; eğilirken, merdiven çıkarken ya da farklı hareketleri yaparken artık zorlanmaz. Tabii istediğiniz etkiyi elde edebilmek için beslenmenize ve uyku düzeninize de dikkat etmelisiniz. Siz de hemen Sportial Fitness&Fight Academy’nin birbirinden avantajlı üyelik seçeneklerini inceleyin ve Sportial Club Maltepe ailesinin bir parçası olmak için bize ulaşın.