Maltepe Jimnastik Salonu ve Okulu – Sportial Club

Sportial Fitness Club çocuk spor okullarında çocuklarımızın sevdikleri bir spor dalı ile spor yapmaları fiziksel ve mental gelişimleri için çok önemli. Sportial Club olarak bizim hedefimiz ise özellikle jimnastik seven çocuklarımızın doğru ve kaliteli olarak bu eğitimi Sportial Club Maltepe ve Dragos şubelerinde almaları olacaktır.

Sportial Club Maltepe’de çocuklara eğitim verecek şekilde donanımlı ve deneyimli jimnastik eğitmenleri ile çocuklarımızın kaliteli bir jimnastik eğitimi almaları için özel programlar hazırlanmaktadır. Çocuklarımızın hem kaliteli zaman geçirmelerini sağlıyoruz, hem de sevdikleri spor yapmalarına destek olmaktayız. Çocuklarınız Sportial Fitness Club şubelerinde alacakları jimnastik eğitimi ile özgüveni yüksek  ve sağlıklı bireyler olarak büyüyecekler.

Sportial Club Maltepe’de Jimnastik 

Jimnastik, bedenin fiziksel yapısını düzeltme ve güçlendirme amacıyla düzenli hareket ettirme sanatıdır. Sportial Club Maltepe çocuklarınız için özel olarak hazırlanan programlarla onlara spor sevgisini aşılamak ve merak ettikleri sporu en iyi şekilde öğrenmelerini sağlamak hedefimizdir. Bedeni çevik hale getirmek ve kasları güçlendirmek için yapılan antrenmanların tümü jimnastik sporu alanına girer.

 

Sportial Club’da Çocuk Spor Okulları ve Jimnastik 

Gerek fiziksel uyum, gerek koordinasyon ve esneklik söz konusu olduğunda, jimnastik çocuklarınız için en uygun spor dalı olacaktır. Çocuklarınızın fiziksel yapısı esnek olmaları nedeniyle bu sporu yapmaya çok uygundur. Jimnastik teknikleri ve koordinasyonu ile doğru eğitmenlerden alındığı takdirde sakatlık yaşanmadan fayda sağlayabilir. 

Özellikle okul öncesi çağdaki çocukların hareketliliğe bağlı olarak kas ve kemik yapılarının güçlenmesi, sinir-kas koordinasyonları, hız ve kuvvet kaslarında gelişme sağlanması jimnastik ile sağlanabilir. Çocuklarınızın Sportial Club Maltepe salonunda çocuk spor okullarında alacağı jimnastik eğitimi, spor hayatlarında çok önemli bir aşama olacaktır. 

 

Sportial Club Maltepe spor salonunda çocuklara yönelik olarak hazırlanan jimnastik antrenmanlarının yine çocuklar için faydalarını şöyle sıralayalım:

  • Çocuğunuzun sosyal ve dışa dönük bireyler olarak gelişmelerini sağlar.
  • Hareketli çocukların enerjilerini spora yönlendirmelerini sağlar.
  • Varsa duruş bozukluklarının düzeltilmesinde destek olur.
  • Denge sorunu yaşayan çocuklarda düzelme yaşanır.
  • Çocukların kendi yaşıtları arasında daha aktif ve girişken olmalarını sağlar.
  • Çocukların yaşıtlarına göre daha olgun ve sorumluluk sahibi bireyler olarak yetişmesini sağlar.
  • Güçlerini kontrol etmelerini sağlar.
  • Spor ile birlikte çevrelerindeki arkadaşları da spor dünyasından olur.

 

Sportial Fitness Club Maltepe öncelikle, çocuklara spor yapma kültürünü kazandırmayı hedefler. Çocukların kendi seçtikleri merak ettikleri ya da sevdikleri spora yönelmelerini sağlar. Sportial Club ailesinde bulunan profesyonel ve deneyimli eğitmenlerimiz en doğru ve kaliteli eğitim için çocuklarınızla koordineli şekilde çalışır, onların ihtiyaçlarına cevap verir. Plan ve programla spor yapan çocuklar, spor disiplini ile büyür. 

Sportial Club Maltepe deneyimli jimnastik eğitmenleri ve yüksek kalitede ekipmanları ile sizleri ve çocuklarınızı spor yapmak için bekliyor.