Sportial Logo Yeni Final
ATLETİK PERFORMANS

Atletik performans, genç ve yetişkin sporcuların alanlarına yönelik özel çalışmalar yaptırılarak performanslarını en yüksek seviyeye taşımayı amaçlayan bir çalışma sistemidir. Sporcuların herhangi bir alanda hem zihinsel hem de fiziksel performanslarının toplam değeri olarak da tanımlanır. Sportial Spor Salonu’na gelen her misafirimizi fiziksel ve mental talepleri doğrultusunda atletik performans çalışmalarına dahil ederiz. Kartal’da bulunan şubemizde bu alanda uzmanlaşmış ekibimiz sizlere atletik performans nedir konusunda detaylı açıklamayı uygulamalı olarak gösterecektir. 

 

Atletik performans çalışmalarında; kuvvet testi, çeviklik testi, denge testi, hız testi, dinamik ve statik postür analizi, kardivasküler dayanıklılık gibi testlerden geçerek sporcunun bireysel ihtiyaçlarına göre bir program uygulanır. Sporcuların atletik performans ölçümleri onların genetik yapılarına göre de belirlenir. Kartal Fitness olarak sporcuların performan durumları bireysel spor dallarına uygun değilse takım sporlarındaki uygun olma durumlarına da bakıyoruz. Çünkü atletik performans nedir denilince, her spor dalında kişinin yeterlilik durumu göz önüne alınmalı. Sadece bireysel sporlarda değil, onların takım çalışmalarında da genetik ve fiziksel yapılarına uygun bir program oluşturulur. Ayrıca Kartal Spor Salonu antrenörleri sporcuların beslenme programlarını da oluşturur, üyelere özel en uygun beslenme listesini hazırlar ve takibini yapar. Üyelik ve detaylı bilgi için bizimle iletişim kurabilirsiniz.

ATLETİK PERFORMANSIN FAYDALARI NELERDİR?

Atletik performans çalışmaları sporcunun fiziksel aktivitesini artırmanın yanında zihinsel olarakta odaklanma gücünü artırır. Sporcunun bedensel ve zihinsel uyumu göz önüne alınarak çalışma programı güncellenir. Bu sayede fiziksel denge her alanda desteklenmiş olur. Atletik performans faydaları arasında vücudun konumunu koruma ve olası sakatlıkların önüne geçme ilk sıralardadır. Kişiye yüksek ve dengesiz bir çalışma vermek onun telafisi olmayacak sakatlıklarla karşılaşmasını sağlayabilir. Kartal Fitness sporcuları performans ölçümlerinden geçerek seviyelerine göre kontrollü bir şekilde çalışma programı ile performanslarını artırırlar. Sporcunun mevcut sağlığını üst seviyeye çıkararak vücudun kendini iyileştirme kapasitesini artırır ve hızlandırır. Kişinin bedensel ve zihinsel uyumunu destekleyerek stres faktörlerinden minimum ölçüde etkilenmesini sağlar. Sporcunun kuvvetini artırır ve sosyal yaşamında da dengeli bir hayat sürmesinde rol oynar.