Kartal Diyetisyen – Sportial Club

kartal diyetisyen

Kartal Diyetisyen Hakkında Bilgi

Diyetisyen; yaşam boyu tüm yaşta bireylerin bütüncül sağlığının korunması ve yaşam kalitelerini arttıracak şekilde bilinçli beslenme kurallarını uygulayan ve gerektiği zaman sporla birlikte beslenme programı düzenleyen sağlık meslek alanı uzmanıdır. Sportial Club Dragos spor salonu üyelerimize özel hizmet veren, sizi yaptığınız spor aktivitesi ile birlikte değerlendirecek  bir diyetisyenimiz bulunmaktadır.

 

Sportial Club Dragos olarak olarak hedefimiz, spor kulübümüzde üye olan her yaştan bireye sağlıklı olmaları ve yaşam kalitelerinin artıyor olması için bilinçli şekilde bizden destek almasıdır. Sağlıklı yaşam kurallarının yaşamın her alanına yayılması konusunda sporla birlikte beslenmenin de önemini toplum olarak biliyoruz ancak uygulamada sorun yaşıyoruz. Doğru beslenmenin, düzenli spor ile birleştiğinde ancak olumlu sonuçlar verdiğini biliyoruz. Fitness ya da boks gibi yoğun programların beslenme planı ile, pilates ya da yoga gibi daha sakin programlara uygun beslenmenin, kişilerin mevcut yapıları da göz önüne alınarak farklı olması gerektiğini biliyoruz. Bu alanda Uzman Diyetisyen Tuğba KUMAŞ ile birlikte sizlere hizmet sunuyoruz. Sportial Club Dragos diyet ve sporun birlikte olması konusunda planlama yapıyor ve üyelerimizi bu şekilde izlemeye devam ediyoruz. 

 

Spor ve sağlıklı yaşam konusunda hizmet sunan spor kulüplerinde diyetisyen bulunması hizmetin bütünlüğü açısından önemlidir. Her şeyden önce spor salonunda çalışan üyelerin spor yapma süreci ve sıklığını bilmek gerekir. Bir spor kulübü olarak bizim hedefimizde kesinlikle bir diyetisyen bulundurmak çok önemliydi. Bütüncül yaklaşım ve multidisipliner yöntemlerin her zaman çok daha verimli sonuçlar getirdiğini biliyoruz.   

Günümüzde beslenme uzmanlarının önemini vurguladığı nokta ise diyetlerin kişiye özel hazırlanması gerektiğidir. Değişen yaşam koşulları ile birlikte eski kalıplaşmış diyet listelerine veda etmek zorundayız. Bireylerin yapısı, mevcut vücut durumları, olası rahatsızlıkları, yaptıkları spor ile birlikte bir beslenme planı hazırlanmalıdır. Bu nedenle özellikle spor salonlarında hizmet sunan bir diyetisyenin, kişiye özel  beslenme programını hazırlayabilmesi için mutlaka spor türleri hakkında bilgi sahibi  olması gerekir. Bireyin yaptığı spor programını öğrendikten sonra vücut analiz ölçümüne, kan tahlilleri ve yeme alışkanlıklarına göre özel bir beslenme programı hazırlaması daha doğru olacaktır.

 

Bireyleri 7, 15 ve 30 günlük süreler bazında takibe almak, kişinin hedeflerine ulaşıp ulaşamadığını netleştirmek ve genel olarak değerlendirmek başarı grafiğini yüksek tutacaktır. Bu şekilde çalışmak için uzman diyetisyenimiz Tuğba KUMAŞ ile  multidisipliner bir yaklaşıml yol almanız sizin için çok faydalı olacaktır. Çünkü Sportial Club bir ekip sistemine dayanır ve multidisipliner bakış açısı ile hizmet vermeyi öncelikli olarak hedeflemektedir. Sportial Dragos diyet konusunda da hassas davranmakta ve bireylerin tüm özellikleri göz önüne alınarak bir diyet planı oluşturulmaktadır.

 

Sportial Club Dragos şubemizde önceden randevu alarak, uzman diyetisyenimiz ile görüşebilir ve bireysel spor antrenman programınıza ek olarak özel beslenme ve takip programı da satın alabilirsiniz. 

 

Sportial Club üyelerine özel, Uzman Diyetisyen Tuğba Kumaş eşliğinde bir görüşmeyi biz hediye ediyoruz. Uzman Diyetisyen Tuğba Kumaş, Sportial Club Dragos’ta hizmet veriyor.

Kartal Diyetisyenimizin Uzmanlık Hizmet Alanları

  • Sağlıklı Beslenme
  • Sporcu Beslenmesi
  • Kilo Verme
  • Kilo Alma
  • Gebelik Beslenmesi
  • Çocuk Beslenmesidir.

 

Uzman Diyetisyen Tuğba Kumaş’tan randevu sistemi ile görüşme için önceden randevu alabilir ve siz kulüp üyelerine özel hazırladığımız fırsatlardan yararlanabilirsiniz. Her yaştan sporcumuza hizmet sunan kulübümüzde herkese uygun bir sistem yapılabilmektedir.

 

Unutmayın; sağlıklı bir vücut kesinlikle sağlıklı bir mutfaktan geçiyor. Bilinçli  ve sağlıklı beslenme ile birlikte sürdüreceğiniz düzenli bir spor programı ile başarıya ulaşabilirsiniz. Spora ve beslenme programına başlamadan önce mevcut hastalıklarınız ve sağlık geçmişiniz ile ilgili bize bilgi vermeyi unutmayınız. Diyetisyenimizin sizden talep edeceği tahliller için de önceden detaylı bilgi alabilirsiniz.