Kartal Diyetisyen - Sportial Club

Kartal Diyetisyen – Sportial Club

sportial-club-kartal-uzm-diyetisyen-esra-ince-sahin

Kartal Diyetisyen Hakkında Bilgi

Ben Diyetisyen Esra İNCE ŞAHİN. 2017 yılı Yeditepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun oldum. Ardından hiç ara vermeden kendi üniversitemde yüksek lisansımı tamamladım. Üniversite yıllarımda gerek özel hastane, gerek devlet hastanesi, gerekse özel muayenehane olmak üzere birçok yerde staj yaptım.

Bu süre zarfı içinde pilates, fitness, yüzme antrenmanlarını hayatıma dahil ettim ve zaman geçtikçe çevresindekilere sürdürülebilir sağlıklı beslenme ve düzenli fiziksel aktiviteyi sevdirmeye çalışan biri haline dönüştüm. Bunların yanında üniversite son senemde beslenme sayfalarında yazılar yazmaya başladım. Mezun olduktan sonra birçok spor salonunda ve özel muayenehanelerde çalıştım, aynı zamanda da online diyet hizmeti veriyorum.

Spora olan ilgimden dolayı Türkiye Cimnastik Federasyonu’ndan Mat Pilates sertifikası aldım.
Bundan sonra da Sportial Club üyelerine beslenme uzmanlığı vermek için buradayım
Sen de benimle birlikte kilo vermek ya da vücut geliştirmek için uygulayabileceğin sağlıklı beslenme programlarıyla yeniden başlamaya ne dersin?

Diyetisyen; yaşam boyu tüm yaşta bireylerin bütüncül sağlığının korunması ve yaşam kalitelerini arttıracak şekilde bilinçli beslenme kurallarını uygulayan ve gerektiği zaman sporla birlikte beslenme programı düzenleyen sağlık meslek alanı uzmanıdır. Sportial Club Kartal spor salonu üyelerimize özel hizmet veren, sizi yaptığınız spor aktivitesi ile birlikte değerlendirecek  bir diyetisyenimiz bulunmaktadır.

 

Sportial Club Kartal olarak olarak hedefimiz, spor kulübümüzde üye olan her yaştan bireye sağlıklı olmaları ve yaşam kalitelerinin artıyor olması için bilinçli şekilde bizden destek almasıdır. Sağlıklı yaşam kurallarının yaşamın her alanına yayılması konusunda sporla birlikte beslenmenin de önemini toplum olarak biliyoruz ancak uygulamada sorun yaşıyoruz. Doğru beslenmenin, düzenli spor ile birleştiğinde ancak olumlu sonuçlar verdiğini biliyoruz. Fitness ya da boks gibi yoğun programların beslenme planı ile, pilates ya da yoga gibi daha sakin programlara uygun beslenmenin, kişilerin mevcut yapıları da göz önüne alınarak farklı olması gerektiğini biliyoruz. Bu alanda Uzman Diyetisyen Esra İNCE ŞAHİN ile birlikte sizlere hizmet sunuyoruz. Sportial Club Kartal diyet ve sporun birlikte olması konusunda planlama yapıyor ve üyelerimizi bu şekilde izlemeye devam ediyoruz. 

 

Spor ve sağlıklı yaşam konusunda hizmet sunan spor kulüplerinde diyetisyen bulunması hizmetin bütünlüğü açısından önemlidir. Her şeyden önce spor salonunda çalışan üyelerin spor yapma süreci ve sıklığını bilmek gerekir. Bir spor kulübü olarak bizim hedefimizde kesinlikle bir diyetisyen bulundurmak çok önemliydi. Bütüncül yaklaşım ve multidisipliner yöntemlerin her zaman çok daha verimli sonuçlar getirdiğini biliyoruz.   

Günümüzde beslenme uzmanlarının önemini vurguladığı nokta ise diyetlerin kişiye özel hazırlanması gerektiğidir. Değişen yaşam koşulları ile birlikte eski kalıplaşmış diyet listelerine veda etmek zorundayız. Bireylerin yapısı, mevcut vücut durumları, olası rahatsızlıkları, yaptıkları spor ile birlikte bir beslenme planı hazırlanmalıdır. Bu nedenle özellikle spor salonlarında hizmet sunan bir diyetisyenin, kişiye özel  beslenme programını hazırlayabilmesi için mutlaka spor türleri hakkında bilgi sahibi  olması gerekir. Bireyin yaptığı spor programını öğrendikten sonra vücut analiz ölçümüne, kan tahlilleri ve yeme alışkanlıklarına göre özel bir beslenme programı hazırlaması daha doğru olacaktır.

 

Bireyleri 7, 15 ve 30 günlük süreler bazında takibe almak, kişinin hedeflerine ulaşıp ulaşamadığını netleştirmek ve genel olarak değerlendirmek başarı grafiğini yüksek tutacaktır. Bu şekilde çalışmak için uzman diyetisyenimiz Esra İNCE ŞAHİN ile  multidisipliner bir yaklaşıml yol almanız sizin için çok faydalı olacaktır. Çünkü Sportial Club bir ekip sistemine dayanır ve multidisipliner bakış açısı ile hizmet vermeyi öncelikli olarak hedeflemektedir. Sportial Kartal diyet konusunda da hassas davranmakta ve bireylerin tüm özellikleri göz önüne alınarak bir diyet planı oluşturulmaktadır.

 

Sportial Club Kartal şubemizde önceden randevu alarak, uzman diyetisyenimiz ile görüşebilir ve bireysel spor antrenman programınıza ek olarak özel beslenme ve takip programı da satın alabilirsiniz. 

 

Sportial Club üyelerine özel, Uzman Diyetisyen Esra İNCE ŞAHİN eşliğinde bir görüşmeyi biz hediye ediyoruz. Uzman Diyetisyen Esra İNCE ŞAHİN, Sportial Club Kartal’da hizmet veriyor.

Kartal Diyetisyenimizin Uzmanlık Hizmet Alanları

  • Sağlıklı Beslenme
  • Sporcu Beslenmesi
  • Kilo Verme
  • Kilo Alma
  • Gebelik Beslenmesi
  • Çocuk Beslenmesidir.
  • Hastalıklarda Beslenme

 

Uzman Diyetisyen Esra İNCE ŞAHİN’den randevu sistemi ile görüşme için önceden randevu alabilir ve siz kulüp üyelerine özel hazırladığımız fırsatlardan yararlanabilirsiniz. Her yaştan sporcumuza hizmet sunan kulübümüzde herkese uygun bir sistem yapılabilmektedir.

 

Unutmayın; sağlıklı bir vücut kesinlikle sağlıklı bir mutfaktan geçiyor. Bilinçli  ve sağlıklı beslenme ile birlikte sürdüreceğiniz düzenli bir spor programı ile başarıya ulaşabilirsiniz. Spora ve beslenme programına başlamadan önce mevcut hastalıklarınız ve sağlık geçmişiniz ile ilgili bize bilgi vermeyi unutmayınız. Diyetisyenimizin sizden talep edeceği tahliller için de önceden detaylı bilgi alabilirsiniz.