Sportial Logo Yeni Final
ATLETİK PERFORMANS

Herhangi bir spor dalı ile amatör ya da profesyonel şekilde ilgileniyorsanız, atletik performans çalışmaları ile kondisyonunuzu ciddi anlamda artırabilirsiniz. Bireysel sporlarda ya da takım sporlarında, vücudunuzda bulunan kaslar hareket halindedir. Stratejik bir şekilde hamlelerinizi yapabilmeniz için de zihniniz devreye girerek sizi yönlendirir. Yeterli hazırlığınız yoksa gerekli koordinasyonu sağlamanız zorlaşır. Tüm spor dallarına özel atletik performans eğitimleri için Maltepe fitness deyince akla gelen ilk adres olan Sportial Fitness&Fight Academy’yi tercih etmelisiniz. 

 

ATLETİK PERFORMANS NEDİR?

Atletik performans aslında sporcuların başarısının ölçülmesini ve değerlendirilmesini sağlayan bir sistemdir. Profesyonel sporcular, karşılaşmalarına sadece antrenman yaparak hazırlanmaz. Zihinsel olarak yapılacak motivasyon çalışmaları, beslenme düzeninde yapılacak değişiklikler gibi farklı detaylar da atletik performans sürecinin bir parçasıdır. Aynı zamanda mental olarak hazırlık sürecinde; sporcunun günlük hayatının kontrol altında tutulması, stresi tetikleyen faktörlerden uzak durulması önemlidir. Maltepe atletik performans için siz de Sportial Club eğitmenlerine güvenebilirsiniz. Uygulanan çeşitli testler sonucu her sporcuya özel bir program hazırlanır. Bu testlerden bazıları şu şekilde sıralanabilir:

Postür analizi

Çeviklik testi

Sürat testi

Kardiyovasküler dayanıklılık testi

Spesifik çalışmalarda spor hekimleri, diyetisyenler ve fizik tedavi uzmanları da sürece dâhil edilir. Özellikle ciddi sakatlıklar sonrası sporcuların eski performansına ulaşmasında hekim kontrollerinin ve fizik tedavinin önemi büyüktür. 

ATLETİK PERFORMANSIN FAYDALARI NELERDİR?

Maltepe spor salonu olarak birçok İstanbullunun ilk tercihi Sportial Fitness&Fight Academy ile atletik performans düzeyini istediğiniz seviyeye ulaştırabilirsiniz. Bireysel ya da takım olarak başarılar elde edilmesi, atletik performans çalışmaları ile daha kolay hale gelir. Gelişim süreci, uzman eğitmenler tarafından sürekli takip altında tutulur. 

Belirli bir spor dalında kendini geliştirmek isteyen ve nereden başlayacağını bilmeyen kişiler, doğru adımları kademe kademe uygulayarak profesyonelliğe doğru ilerleyebilir. Uzman desteği ile bu sürecin yürütülmesi; vücudunuzun kaldıramayacağı antremanların yol açacağı zararlardan sizi korur. Siz de bireysel ya da takım olarak atletik performans çalışmalarınızı, Sportial Fitness&Fight Academy’de gerçekleştirebilirsiniz. Farklı üyelik paketlerimizi inceleyerek size uygun seçeneğe karar verin ve Sportial Club ile performansınızı zirveye taşıyın.