Sportial Logo Yeni Final
CAPOEIRA
SPORTIAL CAPOEIRA KURSU

Uzman eğitmenlerden Maltepe Capoeira kursu almak için şimdi Sportial Club Maltepe Spor Salonunu arayın! 

Capoeira bir savunma sanatıdır. Diğer savunma sanatlarından farkı, bir oyuna benzemesi ve müzik eşliğinde yapılmasıdır. Maltepe Fitness salonu olarak size Capoeira geleneksel müzikleri ile hijyenik bir ortamda ders imkânı sunuyoruz. Negatif enerjiden arınmak olası tehlikelere karşı gafil avlanmamak için sizi de Sportial Club Maltepe Spor Salonu ayrıcalıklarından yararlanmaya bekleriz. 

CAPOEIRA NEDİR?

Capoeira, dövüş ya da savunma sanatları arasında müzik ve ritimle yapılan yapılan ruh dinginliği kazanmayı sağlayan bir spordur. Maltepe Capoeira kursu için salonumuz tercih ettiğinizde öncelikle kurs hakkında bütün süreci öğrenirsiniz. Size uygun bir programı tercih ederek grup derslerimize katılabilirsiniz. Savunma sanatının 3 stili vardır. 

Capoeira stilleri: Angola, regional, senzala. 

Angola

Bir çember etrafında toplanan kişilerden ikisi çemberin ortasında dans ve strateji hareketleri yapar. Bu sporun temelinde Brezilya’daki kölelik sistemine karşı insanlığın yüceltilmesi vardır. Eski kölelik sistemine karşılık insanların dayanışma içinde hareket ettiği yeni bir düzenin oluşumu, sporun temel felsefesini yansıtır. Capoeira aslında sadece dövüş sanatı değil, aynı zamanda eski geleneklerin anlatımı, toplumsal dayanışmanın sembolü olarak da ifade edilebilir. 

Regional

Regional da yine grup halinde insanların dans ettiği ve dövüş stratejilerini kullandığı bir spordur. Capoeira Maltepe kursu içinde göreceğiniz stillerden biri olan regional da Angola gibi müzik ve toplu hareketlerle kabile içi iş birliği ve uyumun simgelerini barındırır. 

Senzala

Başlangıçta müzik eşliğinde söylenen yerel şarkılarla Capoeira ısınma hareketleri başlar. Diğer stillere benzer şekilde halka oluşturan insanlar hep bir ağızdan Brezilya halkının müzik eşliğinde tekrarladığı sözleri söyler. Dövüş hareketlerine geçmeden önce vücudu esnetmek amacıyla müzik eşliğinde dansa benzer hareketler tekrarlanır. 

CAPOEIRA'NIN FAYDALARI NELERDİR?

Vücuttaki katılığı ortadan kaldırmaya yardım eder. 

Reflekslerinizi güçlendirmeye yardımcıdır. 

Sosyal ortamlarda diğer insanlara uyum sağlamanız konusunda size yardımcı olur. 

Vücut zindeliği ve ruhsal arınma sağlar. 

Negatif enerjiden uzaklaşarak rahat ve huzurlu olmanıza katkı sağlar. 

Negatif yüklerken kurtulmanın verdiği zihin açıklığıyla algı gücünüzü arttırır. 

Günlük hayatın stresinden uzaklaşmanıza yardım eder. 

Capoeira Maltepe kursu için şimdi Sportial’a gelin! Maltepe Spor Salonu hizmetlerimizden yaralanırken uzman eğitmenlerle çalışmanın rahatlığını yaşarsınız. Şimdi Maltepe Fitness salonu üyeliğiniz yaptırın, Sportial ile sağlıklı olmanın mutluluğuna kavuşun!