Maltepe Kick Boks Kursu Eğitimi ve Dersleri - Sportial Club

Maltepe Kick Boks Kursu Eğitimi ve Dersleri

kick boks kursu

Kick Boks, dövüş sporu olarak adlandırılan birçok spor dalı gibi Asya kıtasında 2000 yıl önce hayat buluyor. Japon ve Amerikan Kick Boksu olarak ikiye ayrılsa da bu durum savunma sporu olmasını ve ayakta yapılması özelliğini değiştirmiyor.

Kick Boks çoğu insan tarafından gösteri maksadıyla yapılan bir dövüş sanatı gibi görülse de en az diğer spor dalları kadar sağlığa faydaları bulunuyor. Bu sporda; tekme, diz ve yumruk darbeleri yanında clinch olarak ifade edilen sınırlı ölçüde çekme hareketi de kullanılıyor. Bu spor bir dizi geleneksel hareket dizisinden oluşuyor.

Savunma maksatlı bu spor dalının da diğer tüm spor dalları gibi birçok faydası bulunuyor. Refleks gelişimi, vücut koordinasyonu ve vücuttaki tüm kasları çalıştıran bu spora gönül verenleri Sportial Maltepe Kick Boks Kursu başarıyla eğitiyor.

Maltepe Kick Boks Kursu

Spor salonumuz Maltepe Kick Boks eğitimi konusunda deneyimli eğitim kadrosuyla hizmet veriyor. Eğitmenler, hem dövüş sanatları konusunda deneyimli hem de eğitimlerini spor üzerine yapmış kişilerden oluşuyor. Deneyimli personelimiz, bu spora dayalı sağlık sorunu yaşamamanız için her türlü tedbiri alıyor.

Kurslarımızda, her bir sporcuyla birebir ilgilenerek hem kick boks konusundaki gelişimlerine katkı sağlıyoruz hem de tüm sporların vücut üzerindeki olumlu tesirlerinin azami düzeye ulaşmasını hedefliyoruz. Bu çabalarımızın, birçok çocuğun profesyonel olarak sporla ilgilenmesini ve başarılı sonuçlara ulaşmasını görmenin de haklı gururunu yaşıyoruz.

Maltepe Kick Boks Eğitimi

Kick boks, sadece yetişkin erkeklerin yapacağı bir spor görüntüsü verse de çok sayıda bayan ve çocuk bu kurslara ilgi duyuyor. Maltepe kick boks dersleri, yetişkin erkek sporseverlerin katıldıkları bir kurs olarak kalmıyor. Hem spor yaparak zinde kalmak, hem vücudunun formunu korumak isteyen hem de savunma maksatlı bu spordan istifade etmek isteyen bayan sporcular da kurslara büyük ilgi gösteriyor.

Gelişim çağındaki evlatlarınızın güvenilir ellerde eğitimi, vücutlarının bu çağda gerekli zindelik ve çevikliğe ulaşması için onlara özel kurs sınıfları teşkil ediyoruz.

Maltepe Kick Boks Dersleri

kick boks

Sportial Maltepe Spor Salonu, Maltepe ve çevresinde bulunanların aile boyu sağlıklı yaşam için bireysel olarak hizmet alabilecekleri spor merkezlerimizden birisiyken burada grup kurslarında da sizlerin hizmet sunuyoruz. Amacımız ailenin tüm bireylerine sporu sevdirmek olduğundan aile üyeliklerinde özel indirim uyguluyoruz.

Sportial Kartal Spor Salonu ise ciddiyetten ödün vermeden aynı esaslarla hizmet veren İstanbul’daki diğer salonumuzdur. Dragos şubemizde, Maltepe şubemizden farklı olarak bir yüzme havuzumuz da bulunuyor.

Sportial Maltepe’de Kick Boks Nasıl Yapılır?

Dövüş sporları, diğer bireysel sporlardan farklı bazı özellikler taşıyor. Kick boks da bu spor dalını tanımayanlar açısından en riskli sporlar içerisinde görülüyor. Sağlık için yapılan spor, ehil personel gözetiminde yapılmayınca sağlığımızı bozan bir faaliyet haline dönüşebiliyor.

Ehil olmayan eğitmenler elinde yapılan en hafif spor bile vücutta ciddi sorunlara sebep olabiliyor. Vücudun hassasiyetlerini bilen, ilk ısınmadan soğumaya kadar bir antrenmanın tüm detaylarına hakim eğiticiler en tehlikeli görünen sporları en zevkli ve verimli hale getirebiliyor.

Her iki şubemizde de eğiticilerimiz, bu spor dalında birçok müsabakaya iştirak etmiş tecrübeli personelden oluşuyor. Bayan kursiyerler için de yine konusunda iyi yetişmiş eğitimli bayan sporcular eğitmen olarak görev yapıyor.

Her iki şubemize ait bilgilere sportialclub.com adresinden ulaşabilir, düzenlediğimiz kurslar ve kurs programlarını bu adreste bulabilirsiniz. Sitemizde bulunmayan hususlarla ilgili bilgiler için iletişim bölümünde bulacağınız telefon numaraları veya elektronik posta adresinden bize ulaşıp detaylı bilgi alabilirsiniz. Sizleri geniş Sportial Club ailesinde görmek bizlere mutluluk verir.