Sportial Logo Yeni Final
MALTEPE PİLATES

Sportial Club’da bulunan maltepe pilates salonu alanımızda mat, minder ya da özel olarak pilates hareketleri için tasarlanmış aletlerle vücudunuzu yeniden esnekliğine ve sıkılığına kavuşturuyoruz. Pilates konusunda uzman ve özel eğitim almış sertifikalı eğitmenlerimiz eşliğinde sizin için hizmet sunuyoruz.

PİLATES NEDİR?

Pilates, Joseph Pilates tarafından geliştirilmiş bir egzersiz sistemidir. Kasları güçlendirmek, esnekliği arttırmak ve vücudun genel sağlığını iyileştirmek amacıyla uygulanır. Egzersizler minder üzerinde ya da özel olarak dizayn edilmiş aletlerle kesinlikle eğitmen eşliğinde yapılır. Pilates, vücudun her bölümünü ayrı ayrı çalıştırmaya yönelik farklı hareketlerden oluşur. Özellikle sıkılaşmak ve duruş bozukluklarını düzeltmek için önerilen pilates, sakin ve daha dingin yapısıyla her yaştan sporseverin tercihi olmaktadır. Doktorların da önerdiği ve uygulattırdığı pilates, bütüncül sağlık açısından da en uygulanabilir spor aktivitesidir.

PİLATES NEDEN POPÜLER?

Pilates egzersizlerinin temel amacı zihin-beden bütünlüğünü sağlamaktır. Sportial Club Maltepe Spor Salonun da pilates konusunda verimli bir çalışma yapmak için, her egzersizde nefesinize ve hareketleri doğru yapıp yapmadığınız konusunda eğitmenlerimiz son derece dikkatlidir.

Pilates vücudun merkezini (core) güçlendirip, denge ve koordinasyonu arttırır. Egzersizler güvenli ve kontrollü yapıldığı takdirde, her yaş seviyesine uygundur. Pilates vücudumuzu daha iyi tanımamıza fırsat verir ve pilates faydalarını günlük hayatımızda her şekilde çok fazla hissederiz.

Pilates günümüzde fitness salonu kulüplerinde, özel stüdyolarda, rehabilitasyon merkezlerinde ve hatta hastanelerde farklı rahatsızlıkları olan hastalardan, profesyonel sporculara kadar  geniş bir kitle için sağlığı iyileştirmek adına tercih edilmektedir.

maltepe-pilates
SPORTIAL PİLATES SALONUNDA PİLATES NASIL YAPILIR?

Pilatesin en temel unsuru pilates nefesidir. Doğru nefes almayı öğrenmek ile eğitime başlanması gereken pilates, tam bir konsantrasyon hali gerektirir. Vücudumuzdaki her bir kasın farkında olmamızı sağlar. Sportial pilates eğitmenlerimiz size pilates  yaptırırken tüm hareketi en iyi şekilde izler ve egzersizi yaparken doğru yerleri çalıştırmanıza dikkat ederek, sakatlık yaşanmasını engeller.

SPORTIAL CLUB PİLATES

Sportial Club Maltepe ve Dragos şubelerimizde tam koordinasyon ile ister özel eğitmenlerimizden birebir özel pilates dersleri alabileceğiniz, isterseniz pilates grup eğitimlerine katılabileceğiniz bir ortamı sizlere sunuyor. Koronavirüs nedeniyle önceden belirleyeceğiniz ders saatlerinde katılım sosyal mesafe kurallarına göre belirlenmektedir. Salonumuz düzenli olarak dezenfekte edilmekte ve gün içinde sürekli temizlik konusunda titizlikle çalışan bir ekiple hijyenik ortam devam ettirilmektedir.

7’den 70’e tüm bireylerin keyifle spor yapacakları ve birlikte zaman geçirebilecekleri sportif bir kulüp ile sizlere kaliteli ve uygun fiyatlarla hizmet veriyoruz. Fitness programlarından boks derslerine kadar geniş bir yelpazede bulunan spor aktivitelerimiz için bizi arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Sizlere ve ailenize özel üyelik paketlerimiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.