Sportial Logo Yeni Final
REFORMER PİLATES

Reformer pilates, temel felsefesi nefes ve konsantrasyona dayanan son dönemlerin gözde sporu pilatesin bir türevidir. Vücudun çekirdeği olarak adlandırılan pelvik ve karın kasları, omurga ve sırt bölgesini önemli ölçüde güçlendirir ve esneklik kazandırır. Düzenli ve doğru şekilde uygulanan reformer pilates egzersizleriyle postürel kaslarınız kuvvetlenir, duruş bozukluğu ve kronik ağrı gibi yaşam kalitenizi düşüren şikayetlerinizin tedavisinde yardımcı olur. Fizyoterapistlerin de gözdesi olması tıbbi anlamda tedaviye destek vermesi nedeniyledir.

 

Reformer pilates aleti ile 100 farklı egzersiz hareketi yapmanız mümkündür. Vücudunuzun çekirdek yapısını destekleyen tüm kasları ayrı ayrı çalıştırır. Pilates aletinde bulunan farklı dirençlerde yaylarla yapacağınız kolaydan zora tüm hareketlerin, sizin fiziksel kondisyonunuza uygun olarak yapılmasına imkân sağlar.

Sportial Club Maltepe şubesinde Reformer Pilates uzmanı pilates eğitmenlerimiz eşliğinde yapacağınız egzersizlerde güvenilir ekipman, hijyenik kurallar ve bilinçli eğitmenlerle hedefinize ulaşabilirsiniz. Özellikle aletlerde tek başına egzersiz yapılması önerilmez. Çünkü özellikle yeni başlayanlar için yaylara hükmetmek kolay olmaz. Yayların dereceleri ayarlanmalı ve vücudun sıkı şekilde dengede durması kesinlikle gözlemlenmelidir. Sakatlık olmadan hareketlerin yapılması önceliğimizdir.

SPORTIAL CLUB'DA REFORMER PİLATES PROGRAMLARI

Reformer aletli pilates programları için pilatese özel olarak tasarlanmış ve pilates aletlerinin bulunduğu pilates salonu kullanılmaktadır. Koronavirüs korunma tedbirleri kapsamında salonda aynı anda belli sayıda kişi bulunabilmektedir. Bu nedenle pilates ya da reformer pilates eğitimleri için lütfen önceden randevu alınız. Sağlık önceliğimizdir.

Reformer pilates hareketleri, vücut ihtiyaçlarınıza göre uzman pilates eğitmenleri tarafından şekillendirilir ve uygulanır. Herkesin vücut yapısı, dayanıklılığı, kas oranı ve vücudunun ihtiyaçları farklıdır.  Reformer pilates egzersizleri, düzenli ve doğru şekilde yapıldığı zaman vücutta hızlı bir gelişimi  getirir. Vücudun doğru esnemesini sağlamak, tüm kas gruplarını harekete geçirmek, denge merkezini düzeltmek kişiye esneklik ve koordinasyon becerisi katar.

NEDEN REFORMER PİLATES?

Daha iyi bir duruş ve esneklik katar.

Sırt ve bel ağrılarının tedavisinde destektir.

Güçlü kemikler oluşturmak için yeterli direnç ve hareket çeşitliliği sağlar.

Kasları güçlendirerek uzamasını ve sıkılaşmasını sağlar. Güçlü kas sistemi oluşturur.

Bölgesel çalışma imkânı sağlar. İstediğiniz bölge üzerinde kitlesel şekillenme olur.

Eklemlere daha az yük binmesini sağlar.

Kan dolaşımını hızlandırır, bilinçli kilo verme ve yağ yakmanızı sağlar.

Yaylara karşı direnç ile çok daha hızlı ve kalıcı bir etki sağlanır. Sıkılaşır ve kilo verirsiniz.

Alt karın kaslarınızı güçlendirerek, özellikle kadınlarda doğum sonrası ya da çok kilo alıp verme gibi durumlarda yaşanan alt göbek sarkmalarına çok destek sağlayacak ciddi bir toplanma sağlar.

Skolyoz gibi eklem ve omurga sorunlarının tedavi edilmesinde çok faydalıdır. Omurga kaslarınızı çalıştırırarak duruş bozukluklarınızı düzeltir.

REFORMER PİLATESİLE ZAYIFLAMA

Kasları sıkılaştırma, uzatma ve esnetme gibi önemli katkıları sayesinde reformer pilates kilo verme konusunda da çok etkili bir egzersiz türüdür. Pilates aletlerinde yoğun baskı altında kalan kaslarınız, metabolik strese sokularak metabolizmanız hızlandırılır, fazla enerjinin yakılması sağlanır, kalori açığı yaratılır. Bu şekilde de vücutta depolanan yağ hücrelerini direk olarak yakarak sıkılaşarak zayıflarsınız. Vücudun şekle girmesinin yanı sıra kilo vermeyi destekleyen hareketler pilates için farklılık yaratan faktörlerdir.

Sağlıklı ve sıkı bir vücut için pilates ve reformer pilates eğitimlerini öneriyoruz. Spor salonu fiyatları ve kartal spor salonları hakkında detaylı bilgi için iletişim sayfamızdan veya whatsapp canlı destekten iletişime geçebilirsiniz. Üyelik avantajlarımızı değerlendirebilirsiniz.