Sportial Logo Yeni Final
YOGA

Sportial Club Maltepe şubemizde sizlere sunduğumuz yoga dersleri fiziksel ve zihinsel aktiviteyi içeren, kişilere sakinlik ve huzur sağlayan felsefi bir disiplindir. Günümüzde özellikle kadınlar arasında fazla popüler olan yoga, kaynağını Hindistan’dan alır. Yoga, tarihi ile çok eskiye dayanır ve Hinduizm’deki felsefe okullarından biri olarak bilinir. Yoga yapan ilgilenen ve felsefesini takip edenler, ‘’yogi’’ veya ‘’yogini’’ olarak adlandırılır. Yogini terimi ise dişil olan kullanımıdır.

sportial-club-yoga
SPORTIAL CLUB'DA YOGA NASIL YAPILIR?

Yoga, diğer aktivitelere göre hafif bir tempoda yapılır. Zamanla sonuç alınan, kişiden kişiye değişkenlik gösteren, kendi bedeninizi keşfetmenizi sağlayan bir yolculuk olarak adlandırılabilir. Sportial Club olarak, alanında uzman eğitmenlerimiz ile yapacağınız grup derslerinde vücudunuzu kontrol edebilmeyi öğrenirken, esneklik kabiliyetinizin arttığını fark edeceksiniz. Sportial Club Maltepe şubemizde dilediğiniz eğitmen ile çalışabilirsiniz.

YOGA HAREKETLERİ

Sportial Club ekibi olarak, yoga programına gün içinde başlamadan önce bilmeniz gereken bazı önemli detayları sizinle paylaşmak isteriz. Yoga için sizi rahat hissettiren, uygun kıyafetleri giymenizi önermekteyiz. Bununla birlikte midenizin çok tok olması da sizi kısıtlayacaktır. Zihninizi yoga için hazırlamanız ve yoga öncesi ısınma hareketlerinizi yapmanız, sizi hazır hale getirecek aşamalardır. Sizin rahat hareket edebilmeniz yoga için öncelikli bir unsurdur. Çok çeşitli yoga hareketleri bulunmaktadır. Kedi duruşu, oturarak omurga döndürme, ayakta öne eğilme, çocuk duruşu, savaşçı duruşu, aşağı bakan köpek, çekirge duruşu, sandalye duruşu, en çok bilinen temel duruşlardır. Bu hareketler, sizin bedeninizin hareket kabiliyetini maksimum seviyeye ulaştırmak için oluşturulmuş ve zihinsel açıdan gün içindeki enerjinizi yenilemeye yönelik hareketlerdir.

YOGA DERSLERİ

Sportial Club Dragos ekibi olarak sizler için haftanın bir günü saat 20.00’da yoga programımız mevcut bulunmaktadır. Yoga günleri, eğitmenlerimizin çalışma saatlerine göre değişiklik göstermektedir.

YOGA FAYDALARI

Kalp sağlığını olumlu yönde etkiler.

Stres ve anksiyete düşmanıdır.

Nefes alışınızı düzenler.

Sağlıklı yeme alışkanlığı kazandırır.

Uyku düzeninizi dengeler.

Kireçlenme ve kronik ağrılar gibi belli başlı gibi problemlere karşı etkilidir.

Gücünüzü arttırır.

Duygusal açıdan hayata daha olumlu bakmanızı sağlar.

Duruş bozukluğunu düzeltir.