Sportial Logo Yeni Final

Pilates, esnekliği artırmak ve kasları güçlendirmek için geliştirilen bir egzersiz sistem olarak yapılmaya başlanmıştır. Pilates egzersizleri ile vücudun tamamını rahatlatan, stresi azaltan, dengeyi sağlayan çalışmalar yapılabilmektedir. Sportial Maltepe pilates salonu 10 yaş üzeri herkesin pilates yapmasını sağlıyor. Günümüzde, erkeklerde pilates yapmaya buna bir spor olarak bakmaya başlamışlardır. Sportial Kartal pilates salonu hazırlamış olduğu programlar ile tüm katılımcılara, düzenli pilates yaptırılmasını, kişilerin daha ince ve esnek bir görünüme sahip olmalarını sağlamaya çalışmaktadır.

Pilates Kursu

Pilates kursu sayesinde insanlar kendilerini daha sağlıklı hissetmeye başlayacaktır. Verilen kurslarda, yapılan egzersiz hareketleri, kasların gelişimi ile birlikte, zihin olarak da rahatlama sağlayacaktır. Kurslara düzenli olarak katılanlarda, kemiklerin daha güçlü oluştuğunu ve direncin arttığı, hareket esnekliğinin daha fazla olduğu görülebilecektir. Pilates kurslarında verilen dersler sayesinde, kaslar güçleneceği için eklemlere olan baskı azalacak ve kişiler ağrı sorunları ile karşılaşmayacaktır. Pilates kurslarına katılmak isteyenler, başlangıç seviyesinde başlamaktadır. Kurslarda, başlangıç, orta ve ileri seviye sınıfları bulunmakta, yapılan çalışmalara göre sınıf atlamaları yapılabilmektedir. İstanbul Anadolu yakasında, Maltepe ve Kartal bölgesinde, pilates salonlarında kaliteli ve seviyeli kurslar verilmektedir. İsteyenler, tek olarak ya da gruplar halinde uzman hocalar eşliğinde kurslarını alabilecektir.

Pilates Dersleri

Sağlıklı yaşam için pilates yapmak isteyenler, Maltepe bölgesinde pilates kursuna yazılarak, dersler almaya başlayabilirler. Pilates dersleri başlangıç, temel, orta ve ileri seviye seçeneklerinden oluşmaktadır. Ders süreleri ise 5 dakika ile 60 dakika arasında değişiyor. Uzman eğitmenler eşliğinde verilen pilates derslerinde ilk olarak, karın kasları aktivasyonu yapılmaktadır. Daha sonra nefes kontrolü, 6 nötr duruş çalışmaları yapılır. Pilates seviyesine göre kullanılacak alet ve makine türleri belirlenmektedir. Kursa katılanlar, tüm vücut ya da bölgesel çalışmalar yapabiliyorlar. Pilates derslerinde, konsantrasyon, merkezleme, hareketin akıcılığı, keskinlik, nefes ve kontrol etme prensiplerine uyulmaktadır. Anadolu yakasında, Maltepe bölgesinde popüler pilates kursları bulunmakta ve buradaki profesyonel hocaların yardımı ile kolay kilo verme, kasların gelişimi ve ideal vücut ölçülerine ulaşma imkanlarına sahip olunabilmektedir.

Pilates Salonu

Pilates için oluşturulan salonlar, kas gücünü artırıcı egzersizlerin eğlenceli bir şekilde yapıldığı yerlerdir. Pilates salonu arayanlar, özellikle Kartal ve Maltepe ilçelerinde, son derece modern ve kaliteli salonlar bulabilecektir. Pilates salonlarında verilen egzersiz kurslarına, herkes katılabilmektedir. Vücut yapısından ya da çeşitli kas, eklem ağrılarından şikayeti olanlar, salonlardaki eğitmenler eşliğinde pilates yaparak, şikayetlerinden kurtulabilecek ya da yaşanın sorunların azalmasını sağlayabilecektir. Pilates salonlarında, verilecek ders seviyelerine göre her türlü alet ve makine bulunmaktadır. Uzman eğitmenler, kişilerin, egzersiz seviyelerine göre hangi aleti kaç dakika kullanabileceklerini ve kullanım şeklini gösteriyorlar. Pilates salonlarında, kaslarınızı güçlendirirken, kaygı, stres, ruhsal sıkıntılar gibi birçok sorunun ortadan kalkmasını da sağlayabileceksiniz.

Sportial’da Pilates Nasıl Yapılır?

portial maltepe spor salonu herkesin hizmetlerden faydalanabileceği bir yerdir. Pilates yapmak isteyenler, burada uzman eğitmenler eşliğinde çalışmalarını yapabilecektir. Pilates yapmanın temel unsuru nefes kontrolüdür. Pilates yapmaya, doğru nefes alıp verme ile başlanmaktadır. Kişinin konsantrasyonunu sağlaması ve vücudundaki tüm kasları çalıştırılması ile pilates yapılabiliyor. Sportial kartal spor salonu tüm seviyelere göre günlük programların uygulanmasını sağlıyor.

Pilates eğitmenleri, ilk önce yapılacak olan hareketleri kendileri gösteriyor ve daha sonra katılımcıların yaptığı hareketleri gözlemliyorlar. Herkesiz hareketleri doğru yapmasını ve doğru yerlerin çalıştırılmasını sağlıyorlar. Kas esnekliğinin artırılmaya çalışılması, yaşanabilecek sakatlıkların engellenmesini amaçlamaktadır. Sportial’da pilates, başlangıç seviyesi ile başlatılmakta ve kişide görülen gelişmelere göre ileri seviyeye kadar çıkartılabilmektedir.