Reformer Pilates - Dragos | Sportial Club Fight & Fitness Acedemy

Reformer Pilates – Dragos

REFORMER PİLATES

Reformer pilates, son yılların egzersiz trendidir.  Standart pilatesten farklı olarak pilates reformer makinesi kullanılarak yapılmaktadır. Mat temelli pilatesten daha dinamik ve yoğun olan reformer pilates, egzersiz çeşidinin geniş olmasıyla da özellikle kas yapısını güçlendirmektedir. Ortopedik ve metabolik düzeyde, uzman hekimler tarafından tavsiye edilen reformer pilates, Uzman sertifikalı eğitmenlerimiz ile  Sportial Club Dragos şubemizde Reformer Pilatesi siz değerli üyelerimize en doğru şekilde vermekteyiz.

Reformer pilates nedir?

Reformer pilates aleti ilk olarak 1. Dünya Savaşı sırasında yaralı askerlerin yatakta tedavisi için Joseph Pilates tarafından kullanılmaya başlanmıştır. Duvarlara ve yataklara takılan yaylar ile hastalara yaptırılan egzersizler, günümüz reformer aletinin ilk denemelerini oluşturmuştur. Bu denemelerle hastalar yataktan kalkmak zorunda olmadan iyileşmelerini sağlamıştır. Bu durum aslında reformer pilates ne işe yarar sorusununda oldukça basit bir cevabı niteliğindedir.

Reformer pilates, ilk olarak eklemlere aşırı yük bindirmeden güçlü kas yapısı oluşturmada oldukça avantajlı bir yöntemdir. 100 ayrı egzersiz yapılmasına imkan veren reformer pilates aleti sayesinde kas dayanıklılığı, kas kuvveti, denge, laktat toleransı, periferik eklem stabilitesi, koordinasyon gibi sporcular için önemli konular üzerinde çalışılabilmektedir.

Reformer pilates egzersizleri, ayrıca rehabilitasyon amaçları için kullanılan  kişinin yatay bir hareket düzleminde egzersiz yapmasına ve bacakları boyunca ağırlık yüklenmesine izin vermediği için eklemlerin yenilenmesi ve güçlenmesi açısından oldukça önemlidir.