Sportial Logo Yeni Final

Aletli pilates diye de adlandırılan reformer pilates, son yılların popüler pilates tekniğidir. Reformer pilatesin temelinde yaylardan oluşmuş bir spor aleti vardır. Bu alet ile çok çeşitli sporlar yapmak mümkün. Oturma, ayakta durma, baş üstü durma, ayak çubuğunu itme, kayış çekme gibi hareketlerle vücuda esneklik katar. Bu teknik ile yapılan sporda amaç vücuttaki tüm kasları harekete geçirmek, omurganın denge düzenini ayarlamak, esnek bir vücuda sahip olmak ve yağ yakımını hızlandırmaktır. Kas dayanıklılığını artırma, kas kuvveti, denge, konsantrasyon, kemiklerde dayanıklılık, nefes egzersizleri, zindelik gibi konular üzerinde çalışılır ve bu konularda çok kısa sürede sonuç alınır. Kimi zamanda rehabilitasyon amaçlı kullanılan bir spordur. Sportial ailesi olarak sizlere en iyi hizmeti sunmak için Sportial Club Maltepe Spor Salonu şubemizdeki reformer pilatesten yararlanabilirsiniz.

Reformer Pilatesin Yararları

1- Kasları kuvvetlendirir: Reformer pilates düzeneği yaylardan oluştuğundan egzersiz sırasında vücut yay direncini kırmak için kuvvet uygular. Bu sayede kol, bacak, sırt, omuz, boyun, kalça, bölgesindeki bağ dokusu ve lifleri sağlamlık kazanır, esnekliği de artar. Kaslardaki dayanıklılık arttıkça vücutta zindelik artar ve yorulma hissi azalır. Bu durum kişiye günlük hayatında daha kaliteli bir yaşam sunar. Esneklik, bel ve sırt ağrılarından kurtulmasını sağlar. Kaslar kuvvetlendikçe kemiklere olan baskı azalır, omurga daha dik bir  duruşa sahip olur. 

2- Zinde kalmayı sağlar: Sportial Club Dragos salonumuza geldiğinizde reformer pilates eğitmenlerimiz sizlere vücut yapınıza göre bir program hazırlar. Bu aletle 100’den fazla egzersiz yapmanız mümkün. Kişinin seviyesine göre adım adım ilerlenecek bir spor türüdür. Sportial çatısı altında reformer pilates çalışmalarınızda hedeflediğimiz şey sizin zihinsel ve bedensel olarak dengede olmanız. Reformer pilatesin özü bütünsel olarak odaklanmak ve konsantrasyon sağlamaktır. Kişi bu egzersizleri yaptıkça beyindeki denge mekanizmaları devreye girer, zinde kalır ve rahatlar. 

3- Kilo verme: Reformer pilates yağ yakımını hızlandırdığından kilo vermeye yardımcı olur. Sportial Club eğitmenleri gözetiminde yapacağınız egzersizler kalori yakma oranınızı da belirler. Bu sayede kilo verme takibinizde yapılmış olur. Dragos pilates yaptıktan sonra metabolizma hızlanır ve fazla yağ vücuttan atılır. Egzersizlere devam ettikçe kas kütlesi artar.

4- Alt karın kasları sıkılaşır: Reformer pilatesin yararlarından biri, Sportial Club Kartal spor salonuna geldiğinizde bölgesel olarak çalışma yapma imkanı vardır. Özellikle doğum yapmış kadınların en büyük sıkıntılarından biri sarkmış olan göbek bölgesidir. Göbek çevresinde yapılacak düzenli çalışmalar ile kasların yeniden güçlenmesi mümkün. 

5- Vücuda esneklik katar: Aletli pilates yer çekimine meydan okuyan bir egzersiz türüdür. Genelde yatay yapılan pilatesten farklı olarak yer çekimine karşı hareketleri vardır. Reformer pilates omurgaya çok fazla yük bindirmeden yapılan bir egzersizdir. 

Vücut ağırlığının çoğunluğunu, Kartal pilates aleti üzerine alır. Bu hareketler vücuda esneklik katar. Sportial Club egzersiz programına uymanız halinde, artan esneklik ile kaslarda gerginlik azalır ve günlük yaşamınızda iş yaparken daha az yorulursunuz. 

6- Hamilelikte pilates: Sportial Club Maltepe şubemizde hamile olan anne adaylarımız içinde programlarımız mevcut. Bunun için Maltepe reformer pilates olarak istediğimiz şey anne adayının spor yapmaya engel sağlık durumunun olmamasıdır. Hamilelik boyunca salgılanan hormonlar sayesinde kas sistemi zaten esneklik kazanmıştır. Burada amaç annenin zihinsel ve bedensel rahatlamasını sağlamak. Anne adayları için pilates çok yararlı bir spordur. Maltepe pilates salonumuza geldiklerinde uzman eğitmenlerimiz gözetiminde çalıştırılırlar. Pilates pelvik taban kasları, omurga, sırt ve karın kaslarını güçlendirdiği için anneyi kolay bir doğuma hazırlar.

Spor salonu fiyatları ve aletli pilates fiyatları hakkında detaylı bilgi için sportialclub.com/iletisim/ sayfamızdan veya whatsapp canlı destekten iletişime geçebilirsiniz.