Sportial Logo Yeni Final

Yeni spor yapmaya başlayan birçok kişi ilk birkaç gün sonra özellikle eklemlere aşırı yük bindirmeden dolayı eklem ağrılar yaşıyor. Düşünün ki spor salonuna abonelik ödemenizi yapmışsınız fakat henüz çalışmanızın ilk günlerinde eklem ağrısı yaşıyorsunuz. Bu sizi daha yolun başında spordan soğutmak için gayet yeterli bir neden. Bu durumu profesyonel koçluk desteği almayan birçok sporsever maalesef yaşıyor. İşte sporseverlerin bu problemleri yaşamaması için tam da bu noktada reformer pilates veya diğer adıyla aletli pilates çözüm önerisiyle devreye giriyor. Çünkü reformer pilates eklemlere aşırı yük bindirmeden güçlü bir kas yapısı oluşturmayı sağlayan bir yöntemdir. Reformer pilates aleti ile çok yönlü kullanımı sağlar. Reformer pilates egzersizleri; oturma, ayakta durma, kayışları çekme, ayak çubuğunu itme, ayak çubuğuna oturtulmuş, omuz bloklarına oturtulmuş, ek donanım, baş aşağı, yana doğru ve çeşitli çeşitlemelerle yapılabilir. 

Reformer Pilates Tarihi

Reformer pilates aleti ilk olarak 1. Dünya Savaşı sırasında yaralı askerlerin yatakta tedavisi için Alman jimnastikçi Joseph Hubertus Pilates tarafından kullanılmaya başlanmıştır. Joseph Pilates vücudun dengede kalmasına yardımcı olan ve omurgaya destek sağlayan merkez postüral kaslara odaklanarak, kasları kontrol etmek için zihnin kullanımını teşvik etmekle özellikle ilgilendi. Günümüz reformer aletinin temelini ilk zamanlarda duvarlara veya yataklara bağlanan yaylar sayesinde hastalara yaptırılan bu egzersizler oluşturmuştur.

Reformer Pilates Faydaları

Aletli pilates ile spor yapan kişilerde ilk gözlemlenen özellik daha iyi bir duruş olduğu gerçeğidir. Bunun yanında boyun, sırt ve bel ağrılarından kesinlikle kurtulma söz konusudur. Reformer pilates omurga kaslarını çalıştırarak kambur duruşu düzeltir, Güçlü kemikler oluşturmak için yeterli direnç ve hareket çeşitliliği sağlar. Bununla beraber kasları güçlendirerek uzamasını ve sıkılaşmasını sağlar, güçlü kas sistemi oluşturur. Bu ve bunu gibi reformer pilatesin birçok faydasını sayabiliriz. 

Reformer Pilates Fiyatları

Şimdi gelelim asıl konumuz olan reformer pilates fiyatları konusuna. Burada fiyatlar konusunda belirleyici birçok faktör bulunmakta. Başlıca birkaç tanesini sayacak olursak pilates yapacağınız spor salonunun konumu ve ulaşılabilirliği, salonda görev alan hocaların bilgi ve deneyim durumu, kullanılan makinaların çeşitliliği ve spor yapmanın yanında sunulan imkanlar da fiyatlarda belirleyicidir. Bir spor salonu tesislerinde reformer pilates yapmanın yanında yüzme havuzu ve sauna gibi ek olanaklar sunuyorsa bu da abonelik fiyatlarına yukarı yönlü yansıyacaktır.

Abonelikler Ve Fiyatlar

Aletli pilates fiyatlarında aylık, 3 aylık, 6 aylık veya 12 aylık abonelikler karşılığında ödemeler mümkündür. Abonelik süresi ne kadar uzarsa fiyatlar da o denli uygun olabilmekte. Bunun yanında reformer pilates yapmak için kişiye özel ders alınması önerilmektedir. Çünkü yaylı bir mekanizma olması dolayısıyla olası kaza ve yaralanmalara karşın mutlaka profesyonel bir eğiticiden ders almakta fayda var. Aksi takdirde yanlış bir kullanım durumunda onarılmaz kazalara sebep olunabilir. Profesyonel eğiticiler tarafından yaklaşık 100 civarı hareket gösterilmekte. Bu hareketlerin belli bir süre eğitici eşliğinde yapıldıktan sonra bireysel olarak uygulanmasına geçilmesi daha uygundur. Bu alışkanlığın kazanılması da belli bir süreyi alacaktır. Profesyonel hocadan özel olarak aletli pilates eğitimi alınacağından eğitim ücretleri de buna paralel olarak artış gösterecektir. Salonun bulunduğu lokasyon, ders alacağınız hocanın özgeçmişi, alınacak dersin kaç aylık olacağı gibi faktörlerle reformer pilates eğitimine ödeyeceğiniz ücret üç aşağı beş yukarı farklılık gösterecektir.

Eğer siz de kaslarınızı sıkılaştırmak, duruşunuzu sağlıklı hale getirmek, fazla yağlarınızdan ve kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız reformer pilates tam da size göre. Sağlıkla kalın. 

Sağlıklı ve sıkı bir vücut için pilates ve reformer pilates eğitimlerini öneriyoruz. Detaylı bilgi için sportialclub.com/iletisim/sayfamızdan veya whatsapp canlı destekten iletişime geçebilirsiniz. Üyelik avantajlarımızı değerlendirebilirsiniz.