Spor Salonu Fiyatları 2021 | Sportial Club

Spor Salonu Fiyatları

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Spor salonu fiyatları ile alakalı bu yazıyı okumaya ihtiyaç duyduysanız, sizde de göbekler çıkmaya, aşk tutamaçları belirmeye veya kollarda ve göğüslerde sarkmalar başlamış demektir. Birçok kişi ilk etapta evde yapacağı birkaç basit egzersizle bu fazla kiloların üstesinden gelebileceğini düşünür. Ama işin gerçeği hiç de öyle kolay olmuyor maalesef. Düzgün bir beslenme ve disiplin içerisinde bir antrenmanla desteklenmeyen hiçbir çalışma başarılı olmuyor. Bunun için birçok kişi artık profesyonel koçlar eşliğinde ve tam donanımlı spor salonlarında antrenmanlarını yapar oldular. Şimdi gelin hep birlikte iyi bir spor salonu nasıl olur ve bu fitness salonların üyelik fiyatları hakkında konuşalım.

Spor Salonu Üyelik Fiyatları Ne Kadar?

Spor salonlarında üyelikler ve fiyatları genelde zaman periyodlarına bağlı olarak değişkenlik gösterir. 1 aylık, 3 aylık, 6 aylık ve 12 aylık periyodlar halinde genel olarak müşterilere opsiyonel olarak sunulur. Abone olarak kalınacak süre arttıkça fiyatlarda da belli oranlarda düşüş görülür. Örnek olarak spor salonu fiyatları aylık fiyatı 200 TL olan bir spor salonuna 6 aylık abone olmanız durumunda 6×200= 1200 TL yerine 1000 TL civarında bir fiyat ödemeniz söz konusu olabiliyor. Süreyi uzun tutmak hem fiyat yönünden uygun olmakta hem de psikolojik olarak daha uzun süre spor yapacak olmaya motive etmekte.

Spor Salonu Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Ebette ki spor salonunun konumu ve ulaşılabilirliği, salonda görev alan hocaların bilgi ve deneyim durumu, kullanılan makinaların çeşitliliği ve spor yapmanın yanında sunulan imkanlar da fiyat belirleyen diğer unsurlardır. Spor salonu fiyatlarını belirleyen unsurlar;

    1- Konum ve Diğer İmkanlar

 Eğer ki bir spor salonu tesislerinde spor yapmanın yanında yüzme havuzu ve sauna gibi ek olanaklar sunuyorsa bu da abonelik fiyatlarına yukarı yönlü yansıyacaktır. Burada özellikle dikkat edilmesi gereken nokta apartman altı spor salonlarının havalandırması olmalıdır. Yeterli havalandırmanın olmadığı salonlarda özellikle yaz aylarında yetersiz oksijen ve ter kokusu sorunları yaşanabilmekte. Bu durumlarla karşılaşmamak için herhangi bir salona üyelik başlatmadan önce salonun iyice bir gezilip incelenmesi faydalı olacaktır. 

    2- Çalışma Günleri ve Saatleri

Spor Salonları genel anlamda hafta içi 07.00-23.00 arası haftasonları ise 09.00-21.00 saatleri arası hizmet verirler. Salonun açık bulunduğu saatler arasında istenildiği kadar kalınıp spor yapılabilir. Birçok spor salonu Pazar günlerini tatil olarak geçirmekte olup o gün hem genel temizlik hem de salon çalışanlarının istirahat günü olarak değerlendirmekte.

   3- Kişiye Özel Program ve Diyet

kişiye özel program

Birçok spor salonu bireysel spor yapmanın yanında profesyonel eğitmenler koçluğunda kişiye özel antrenmanlar da sunmakta. Bu antrenmanlarda öncelikle üyenin vücut-kitle endeksi alınır ve vücut yağ oranı ölçülür, yağ kas ölçümü ve postür analizi yaptırabilir. Üyenin bu analiz sonuçlarına göre eğitmen tarafından bir antrenman programı çıkarılır ve üyeden bu programa bağlı kalarak çalışmalarını yapması istenir. Bunun yanında yine birçok spor salonunda diyetisyenler tarafından günlük, haftalık ve aylık beslenme programı çıkarılır ve üyeye verilir. Bu ekstra hizmetlerin ücreti ya aylık abonelik ücretine yansıtılır ya da ekstra ödeme olarak tahsil edilir. Şunu da belirtmekte fayda var ki bahsettiğimiz bu ekstra imkanlar çok uygun fiyatlarda sunulur. İyi bir spor salonunda uzman bir diyetisyenden alacağınız 1 aylık bir diyet programı 50 TL civarında. Zaten birçok spor hocası antrenman programlarını üyelerine ücretsiz olarak veriyor.

Spora Yeni Başlayanlar İçin

Birçok açıdan özellikle spora yeni başlayanlar için bir profesyonel eşliğinde antrenman yapmasını şiddetle tavsiye edebiliriz. Vücut analiz sonuçlarına göre doğru makinada doğru hareketin yapılabilmesi için bu yönlendirme çok önemli. Aksi takdirde istenmeyen kas ve eklem rahatsızlıklarına sebep olabilir. Büyük bir istekle başladığınız spora böylesi bir kazayla kimse nokta koymak istemez.

Kartal spor salonu ve maltepe spor salonumuz hakkında detaylı bilgi için sportialclub.com/iletisim/ sayfamızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.