Taebo - Sportial Club Kartal ve Dragos

Taebo – Dragos

Tae Bo, adını taekwondo ve boxing kelimelerinin ilk hecelerinin birleşiminden alır. 90’lı yıllardan sonra popülerliği artan bir spor dalıdır. Taekwondo ve Boxing dövüş sanatlarının birleşimidir. Tae Bo’nun kurucusu Billy Blanks kadınlarında dövüş sanatlarında kendini göstermesini hedeflemiştir. Tae Bo bu amaçla kurulmuş bir spordur. Bu spor müzik eşliğinde tekme ve yumruklarla çalışılır. Tae Bo dersi almak isterseniz bunu eğitimini almış hocalardan almalısınız. Bu konuda Kartal Fitness eğitmenleri size yardımcı olacaktır. Tae bo tekniği her yaşa ve cinsiyete uygun bir tekniktir. Ekip olarak yapılınca daha büyük verim alınan egzersizlerdendir. Tae Bo antrenmanları sırasında hem savunma teknikleri öğrenilir, hemde vücut öfkeyi, kızgınlığı attığından rahatlar ve gevşer. Bunun yanında elbette fazla yağlardan kurtulmak cabası.

Tae Bo’nun Faydaları Nelerdir?

  • Tae Bo, yoğun egzersiz sırasında yağ yakımını hızlandırdığından kilo vermeye yardımcı olur. 1 saatlik egzersizde 500-800 kalori yakılır. Kalp ve damar çalışmasını hızlandıran bir spor olduğundan organların kuvvetli çalışmasını sağlar. Bu sayede düzenli yapılan egzersizler ile fazla yağ yakılır ve kardiyovasküler kuvvet kazanır. Kartal Fitness salonunun geniş ve ferah ortamında bu sporla stres atmanız ve kuvvet kazanmanız çok kolay.
  • Tae Bo sayesinde tüm kol, bacak, karın, kalça kasları çalışır ve sağlıklı kas gelişimini destekler.
  • Dövüş sanatları ile dans hareketlerinin birlikte harmanlanması ile yapıldığından, kalbin iyi çalışmasını destekler. Kartal Spor Salonu eğitmenleri gözetiminde yapılabilecek çok güzel bir kardiyovasküler egzersizdir.
  • Tae bo hareketlerindeki tekme ve dans uyumu zamanla vücudunuza mükemmel bir esneklik katar. Ayrıca hareket yeteneğiniz artar ve daha iyi dengede duran, koordinasyonu gelişmiş bir bedene sahip olursunuz.
  • Tae Bo egzersizleri sırasında hormonal sistemde endorfin salgısı artar ve kişi kendini daha mutlu, güven içinde, stressiz, hafiflemiş hisseder. Dragos Fitness salonundaki Tae Bo antrenmanlarına katılarak sizde bedeninizdeki rahatlamayı hissedebilirsiniz.

Tae Bo’ya başlarken öncelikle Dragos Spor Salonu eğitmenleri ile ısınma hareketleri yapılır. Daha sonra eğitmenin yönlendirmesi ile birlikte müzik eşliğinde tekme ve yumruklarla ezgersize başlanır. Tae Bo, antrenör gözetiminde grupla yapıldığı gibi tek başına da yapılabilecek bir çalışmadır.