Sportial Logo Yeni Final
TAE BO

Sportial Fitness Fight Academy Maltepe ve Dragos bünyesinde alanında uzman eğitmenlerimiz tarafından verilen Tae bo derslerimiz, 1990’lı yılların en popüler sporudur. İçeriğinde aerobik egzersizi olan, hareketli ve fazlasıyla efor sarf ettiren, müzik spor ve kick boksun karışımından oluşan bir spor aktivitesidir. Tekvando pratisyeni Billy Blanks tarafından geliştirilmiştir. Kelime anlamı Korece ‘’ayak’’ ve ‘’bacak’’ terimini karşılar. İngilizce ‘’box’’ kelimesi ile birleşmesi sonucunda günümüzdeki Tae Bo halini almıştır.

SPORTIAL CLUB TAE BO İLE ZAYIFLAYIN

Sportial Club içinde grup dersleri için hazırlanan stüdyolarda, 1 saat içinde yaklaşık 600 ile 800 kalori arası enerji harcayabilirsiniz.

Tae Bo’ ya başlamadan önce, özellikle sağlığınız için Sportial olarak dikkat etmeniz gereken birkaç önerimiz bulunuyor.

– Derslerden önce açma ve germe gibi ısınma çalışmaları yapmanız, derste daha hareket etmenize olanak sağlar.

Bel seviyesinin üzerinde tekme atarken, belinize ve eklemlerinize dikkat etmeniz sakatlanmamanız için çok önemlidir.

Yeni bir hareket öğrenirken daha az güç harcamalı ve bu hareketi bildiğiniz hareketlerden daha yavaş yapmalısınız. Bu sizin açınızdan hareketi kavrama ve tae bo egzersizlerini zihninize kaydetmeniz için etkili bir yöntem olacaktır.

Bu egzersizi yapabilmeniz, daha önceden belli sporları yapıp yapmamanıza göre değişebilir. Tae Bo egzersizleri sırasında fazla yorulmanız, egzersizin temposuna uyum sağladığınızı değil aksine kendinizi fazla zorladığınızı gösterir. Derse başlayabileceğiniz seviyenin iyi belirlenmesi gerekir.

– Ders öncesinde ve ders sırasında sıvı alımına dikkat etmeniz gerekir. Ders öncesi alacağınız fazla sıvı size hareketleri yapmakta kısıtlayabilir, az sıvı tüketiminiz de sağlığınız açısından sizi spor anında zor durumda bırakabilir ve veriminizi düşürebilir.

TAE BO SİZE NASIL FAYDA SAĞLAR?

Esnekliğinizi arttırırken, vücut koordinasyonunuzu yönetmenizde yardımcı olur.

Eğlenerek stres atmanızı sağlar

Kol, karın, kalça ve bacaklardaki tüm kaslarınızı çalıştırır.

Yağ yakmanızı kolaylaştırır.

Basenlerinizi sıkıştırarak gözle görülen selülit görüntüsünü iyileştirir.

Nefesinizi doğru kullanmanızı sağlar.

Esneklik konusunda destek olur.