Sportial Club

Sportial Logo Yeni Final

[vc_row][vc_column][vc_column_text]Sportial Club Maltepe çocuklarınızın tekvando öğrenebilmeleri için uygun bir adres. Sportial Fitness Club bünyesinde barındırdığı deneyimli profesyonel tekvando eğitmenleri ile tamamen çocuklarınıza yönelik özel programlar hazırlar. Bu sayede kaliteli ve etkin bir eğitim garanti hale gelir.  Çocuklarınızın Sportial Club & Fitness Academy bünyesinde alacağı kaliteli bir tekvando eğitimi ile motor gelişimi, hızlı düşünme ve karar alma yetileri gözle görülür biçimde farklılık gösterecektir.

Tekvando Nedir?

Tekvando, çıplak el ve ayakla yapılan, Kore kökenli bir uzak doğu savunma sanatı ve sporudur. Yaklaşık 600’lü yıllarda ortaya çıkmıştır. Ayak sistemi ve Yumruk metodu iki prensip zamanla bir araya getirilerek tekvando ortaya çıkmıştır.

Çocuklar neden Sportial Club’da tekvando öğrenmelidir?

Tekvando, insanı bütün duygularında bir farkındalık arayışına iter. Çocuklar içinse hayatlarının karmaşık ve zorlayıcı dönemlerini atlatmalarına yardımcı olur. Sportial Fitness Club Maltepe bünyesinde hayatları boyunca işlerine yarayacak insani değerler öğrenirler.

Sportial Club Maltepe ekibinde bulunan deneyimli eğitmen kadromuz çocuklarınızın tüm fiziksel ve mental özelliklerine uygun olarak çalışır ve buna göre program hazırlar. Bu sayede çocuklar çok daha hızlı ve kaliteli bir eğitim alarak verimli bir ders programı geçirmiş olur.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”5443″ img_size=”large”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text] Çocuklarınızın Sportial Club çatısı altında aldıkları tekvando eğitiminin fiziksel faydaları:

 • Kas gücünü arttırır. Kardiyovasküler dayanıklılık sağlar.
 • Elastikliği, atikliği ve esnekliği arttırır.
 • Çocuğunuzun koordinasyon ve denge yetenekleri gözle görülür biçimde artar.
 • Bedeni üzerinde kontrol sağlamayı ve bilgi edinmeyi sağlar.

 Sportial Club tarafından verilen Tekvando eğitimi çocuğunuzun karakterini ehlileştirmek ve olgunlaştırmak konusunda da yardım eder. Çocuğunuzun Sportial Fitness Club Maltepe çatısı altında aldıkları tekvando eğitiminin psikolojik faydalarından da söz etmemiz gerekir.

Psikolojik ve sosyal faydalar:

 • Konsantrasyonu arttırır ve disiplini öğretir.
 • Kendi bedenleri üzerine yoğunlaşacakları için özgüven ve özsaygı edinirler. Ek olarak çevresindeki insanlarla interaktif biçimde hareket etmeyi öğreneceklerdir.
 • Dürüstlük, sadakat, yoldaşlık, takım çalışması ve saygı gibi duyguları öğrenir ve bu değerlerin önemini anlar.
 • Tekvando aynı zamanda kültürel bir öğrenimdir. Bu sayede çocuğunuzun geleneksel bilgiye erişimi sağlanır, kendi düşünce yollarından daha farklı düşünce yolları bulmak zorunda kalır. Bu sayede toleransı ve dayanışma duyguları gelişir.

Tekvando özellikle hangi çocuklara fayda sağlar?

Sportial Club çatısı altında tasarlanan özel eğitim programları sayesinde aslında tüm çocuklara en yüksek faydayı sağlar.

 • Özellikle uyumsuz, şımarık ve disiplin problemi olan çocuklar,
 • İçe dönük, cesareti az ve fiziksel olarak çelimsiz çocuklar,
 • Agresif ve aşırı hareketli olan çocuklar,
 • Özellikle de kız çocukları için tekvando çok büyük fayda sağlamaktadır.

Tekvando’nun çocuğunuza sağlayacağı öncelikli fayda asla herhangi birini dövmek/dövebilmek değildir. Sportial Fitness Club bünyesindeki hiçbir deneyimli tekvando eğitmenimiz bunu telkin etmez. Doğru bir tekvando eğitiminin çocuğunuza sağlayacağı öncelikli fayda nasıl birini dövmek zorunda kalmayacağıdır. Yaptığı spor sayesinde enerjisini zaten oldukça boşaltan çocuklar kavga aramaz, kavgadan uzak durmanın yollarını arar. Ancak görünürde bunun için hiçbir yol yoksa, kendine zarar verilmesinin önüne net ve keskin biçimde geçer.
Sportial Fitness Club olarak deneyimli tekvando eğitmenlerimiz ve yüksek kalitedeki ekipmanlarımız ile sizleri bekliyoruz.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]