Sportial Logo Yeni Final

Çoğumuz karmaşık iş ve yorucu şehir hayatından kaynaklanan stres yükünü azaltmak, huzurlu ve sakin hissetmek ve bilinçli şekilde hareket etmek için yoga derslerini merak etmeye başladık. Son zamanlarda çok fazla kişinin özellikle sosyal medyada paylaştığı dinç ve zinde görünümlerin de ardında yatan sırrın yoga dersleri olduğunu ve yoganın faydaları konusu daha fazla gündeme geldiğinden beri de ‘’yoga matı nereden alınır’’ konusu aranmaya başlamadı mı?

Yoganın Faydaları

Yoga yapmak öncelikle dikkatinizi toplamanıza yardımcı olur. Yoga yapmak sizi stresten arındırdığı için, artık beyniniz çok daha sağlıklı odaklanmaya başlar. Bu da sizi çok daha berrak ve net düşünen, daha yaratıcı, daha üretken bir insan olmaya doğru götürür. Kendinize zaman ayırıp yogayı düzenli olarak hayatınıza yerleştirdikçe, hem gün içinde yaşadığınız stresi atacak hem de zihninizin eskisine göre daha az yorulduğunu fark edeceksiniz.

Düzenli yoga yapmak kesinlikle enerjinizi yükseltir. Özellikle sabah saatlerinde yapılan yoga dersleri, bedeninize oksijen alımını yükseltir ve kan akışını hızlandırarak tüm bedeninizi canlandırır. Bu enerji sizi tüm gün canlı tutar.

Yoga, düzenli ve güçlü hareketlerden oluşur. Tüm kaslarınızı en faydalı şekilde çalıştırır ve sizi güçlendirir. Bu sayede metabolizmanız hızlanır. Kilo vermek isteyenler ama çok hızlı sporlardan kaçınanlar için en ideal egzersiz türüdür.

Yeni başlayanlar için yoga önce çok sakin bir egzersiz gibi gelecektir. Düzenli olarak ve özellikle bir uzman yoga eğitmeni eşliğinde Sportial Club maltepe spor salonunda yapacağınız yoga dersleri ile çok daha hızlı fayda sağlayacak ve sonuçları kendi bedeninizde hissettikçe çok daha fazla keyif alacaksınız.

Yoga matının üzerinde bir kez durduğunuzda bir daha asla hayat eskisi gibi olmayacak. Çünkü yoga dersi sonunda bambaşka bir siz olacaksınız. Kazanacağınız esneklik, güç, denge ve stabilite yoganın sağlığınız üzerindeki en temel faydaları olacak.

Yogaya Yeni Başlayanlar Nelere Dikkat Etmeli?

Sportial Club yoga dersi için hazırlanıyorsanız şimdi belirteceklerimiz tam da sizin için…Bakın yoga dersine yeni başlayanlar için neler öneriyoruz?

Ön görüşme yapın: Sportial Club yoga dersi için mutlaka önceden uzman eğitmenlerle görüşmek üzere randevu alın. Bu sizin için bir ön görüşme olacak. Yoga ile ilgili aklınıza takılan soruları paylaşın ve yoganın sizin için faydalarını öğrenin. Yoga stüdyosunu gezin.

Başlangıç seviyesi ile başlayın: Nasılsa hareketler yavaş, hep mat üzerindeyim her seviyede derse girerim demeyin. Kolay görünen ama kaslarınızı zorlayabileceğiniz yoga için ilk defa başladığınızı unutmayın ve mutlaka başlangıç seviyesi yogaderslerini tercih edin. Yoga hırs ve hız ile anlaşamaz, unutmayın.

Dersten önce eğitmenle tanışın: Ön görüşme sırasında sizin seviyeniz için yoga dersi verecek eğitmenle tanışmadıysanız, dersten önce mutlaka tanışın. Bir sakatlığınız, özel durumunuz ya da rahatsızlığınız varsa derste bunlara dikkat ederek hareketleri uygulamanız gerekebilir. Mutlaka kendisine ön bilgi verin.

Rahat ve uygun kıyafetler seçin: Yoga huzur ve dinginlikle yapılır. Tamamen rahat ve hafif olmanız önemlidir. Kıyafet seçimlerinizin de bu felsefeyi desteklemesi gerekir. Ne kadar rahat ve hafif olursanız, çalışmanız da o kadar verimli olacaktır. Unutmayın moda haftasına değil, yoga dersine katılıyorsunuz. Yoga kıyafetleri için ön araştırma yapın ve yoga dersine yoga kıyafetleri ile katılın.

Sportial Club Yoga Stüdyosu Sizleri Bekliyor!

Yoga yapıyorsanız ya da daha düzenli şekilde her gün yoga yapmak istiyorsanız,  size ilham verecek bir yazı hazırladık. Çünkü yoga hakkında ne düşünüyor olursanız olun, asıl olan sağlıklı bir yaşam için ilk adımı atarak her gün yoga yapmak için daha da istekli olabilmektir. Biz de Sportial Club Kartal Spor Salonu yoga stüdyosu içinde bunu sağlamak için sizleri bekliyoruz.

Maltepe yoga ve kartal yoga dersleri hakkında bilgi almak için sportialclub.com/iletisim/ sayfamızdan veya whatsapp canlı destekten iletişime geçebilirsiniz.