Sportial Logo Yeni Final
ZUMBA

Sportial Fitness Fight Academy olarak spor programlarının en eğlencelisi zumba programı ile tüm üyelerimize eğlenirken kilo verecekleri bir seçenek sunuyoruz. Dünya çapında en yaygın fitness programlarından biri olan zumba, 1990’larda dansçı ve koreograf Alberto “Beto” Perez tarafından Kolombiya’da ortaya çıktı. Program, içeriğinde bulunan dans ve aerobik figürleri ile yavaş başlayan ancak ileri seviyelerde harika ter atmanızı ve yağ yakmanızı sağlar. Ayrıca Latin danslarından salsa, samba gibi esintileri de barındıran; hip-hop, merenge, mambo, savaş sanatları ndan hareketler ve hatta Bollywood ve oryantal dans dokunuşları ile zengin kareografisi olan bir spor aktivitesidir.

SPORTIAL CLUB'DA ZUMBA DERSİ

Sportial Maltepe Spor Salonu ve Sportial Dragos Spor Salonu şubelerimizde Zumba eğitmeniniz ile yapacağınız zumba egzersizleri, hızlı ve yavaş ritmli müziklerle direnç arttırmanızı sağlar. Kullanılan müzikler dünyadaki birçok dans türünde kullanılan melodilerden oluşur. Eğlenirken aslında yağ yakarsınız! 

ZUMBA İLE ZAYIFLAMA

Bir saatlik zumba dersi, günlük sporunuz açısından fazlası ile tatmin edici bir sonuç elde etmenizi sağlar. Ortalama olarak bir zumba dersinde, 700-800 kalori harcayabilirsiniz. Bu da beslenmenize de dikkat ettiğiniz zaman önemli bir zayıflama nedeni olacaktır.

ZUMBA NASIL YAPILIR?

Zumba dersimizde rahat ve terlemenizi engellemeyecek kıyafetler ve ayaklarınızı zorlamayacak yumuşak spor ayakkabılar tercih etmelisiniz. Sportial Dragos ve Sportial Maltepezumba dersleri özel stüdyoda yapılır. Egzersize uygun müzik eşliğinde eğitmeninizin size gösterdiği hareketleri tekrarlayarak yapacağınız zumba dersleri, sizi canlı ve enerjik hissettirecektir. 

ZUMBA KİLO VERDİRİR Mİ?

Zumba her yaş için ayrı nabız aralıklarında yaptırılan ve kalori açığı yaratılmasını sağlayan egzersizlerden biridir. Egzersizleriniz Sportial eğitmenleri tarafından düzenlenirken, vücudunuz yaşınız ve sağlık durumunuz önemli kıstasları oluşturur. Zumba yaparken nabzınız hem yüksek hem de düşük tempoda egzersiz sayesinde, etkili bir yağ yakımını sağlayacaktır. 

zumba
ZUMBA KİLO VERDİRİR Mİ?

Hareketli bir spor olan zumba, Sportial Maltepe ve Sportial Dragos şubelerimizde eğitmenlerimizle birlikte grup derslerimizle sürmektedir. Sosyal mesafeye dikkat edilerek planlanan programlar için önceden bilgi almanızı öneriyoruz. 

ZUMBA FAYDALARI

Düzenli olarak yapılan zumba egzersizi, sizin formda kalmanızı sağlar ve sarf ettiğiniz efor ile beraber yağ yakımını hızlandırarak size kilo vermeniz açısından yardımcı olur.

Duruş bozukluğunda problem yaşayan herkesin sorunlarını zamanla giderir. Vücuda esneklik kazandırır. 

Zumba sizi müzklerin farklı ritmleri ile beraber, dinamik ve enerjik hissettirir. Nefesinize geliştirir.

Ekip çalışmasına dair becerilerinizi geliştirir.

Koordinasyon ve odaklanmanızı geliştirmenizi sağlar. 

Düzenli yaptığınızda gücünüz artar.