Zumba | Sportial Club Fight & Fitness Acedemy

Zumba

Sportial Club Zumba

Sportial Fitness & Fight Academy size zumba programı ile de eğlenceli bir aktivite sunmaktadır. Dünya çapında en yaygın fitness programı olan zumba, 1990’larda dansçı ve koreograf Alberto “Beto” Perez tarafından Kolombiya’da ortaya çıkarılmıştır. Program, içeriğinde dans ve aerobik figürlerini barındırmaktadır. Ayrıca Latin danslarından salsa, samba gibi esintileri de bulabileceğiniz, ek olarak hip-hop, merenge,mambo, savaş sanatları ve bir kısım Bollywood ve oryantal dans hareketleri ile de kareografisi zengin bir egzersizdir.

Sportial Club’da Zumba Dersi

Sportial Maltepe ve Sportial Dragos şubelerimizde eğitmeniniz ile yapacağınız zumba egzersizleri, hızlı ve yavaş ritmli müziklerle direnç arttırma çalışmasıdır. Kullanılan müzikler dünyadaki birçok dans türünde kullanılan melodilerden oluşur.

Zumba ile Zayıflama

Bir saatlik zumba dersi, günlük sporunuz açısından fazlası ile tatmin edici bir sonuç elde etmenizi sağlayacaktır. Ortalama olarak bir derste, 700-800 kalori harcayabilirsiniz.

Zumba Nasıl Yapılır?

Zumbaya başlamadan önce, spor yaparken rahat ve terlemeyi engellemeyecek kıyafetler ve spor ayakkabı giyebilirsiniz. Ya da zumbanın kendisine özgü kıyafetlerini tercih edebilirsiniz. Sportial Dragos ve Sportial Maltepe şubesinde zumba dersleri stüdyoda yapılmaktadır. Egzersize uygun müzik eşliğinde eğitmeninizin size gösterdiği hareketleri tekrarlayarak yapacağınız zumba dersleri, sizi canlı ve enerjik hissettirecektir.

Zumba Kilo Verdirir Mi?

Zumba her yaş için ayrı nabız aralıklarında yaptırılan ve kalori açığı yaratılmasını sağlayan egzersizlerden biridir. Egzersizleriniz Sportial eğitmenleri tarafından düzenlenirken vücudunuz yaşınız ve sağlık durumunuz önemli kıstasları oluşturmaktadır. Zumba yaparken nabzınız hem yüksek hem de düşük tempoda egzersize devam ederek, etkili bir yağ yakımını sağlayacaktır.

Sportial Maltepe ve Sportial Dragos’da Zumba Eğitimi

Hareketli bir spor olan zumba, Sportial Maltepe ve Sportial Dragos şubelerimizde eğitmenlerimizle birlikte grup derslerimizle sürmektedir.

Zumba Faydaları

  • Düzenli yapılan zumba egzersizi, sizin formda kalmanızı sağlar ve sarf ettiğiniz efor ile beraber kilo vermenizi hızlandırarak size yardımcı olur.
  • Duruş bozukluğunda problem yaşayan herkesin sorunlarını zamanla giderir.
  • Zumba sizi müziğinin ritmi ile beraber dinamik ve enerjik hissettirir.
  • Ekip çalışmasına dair becerilerinizi geliştirir.
  • Zihinsel gelişime katkı sağlar