Sportial Logo Yeni Final
PERSONAL TRAINING
SPORTIAL CLUB İLE PROFESYONEL PERSONAL TRAINING

Personal training, kişisel spor eğitimi olarak ifade edilen, kişinin antrenmandan daha etkili sonuç almasını sağlayan bir tür spor dersidir. Kişinin yeme içme, egzersiz alışkanlıkları ve eğitimi bu program kapsamında, sağlık durumu da göz önüne alınarak düzenlenir. Kişisel antrenörler beslenmenizi egzersizinizi ve dinlenmenizi doğru şekilde yapabilmeniz için gün içerisinde canlı destek hattı ile 24 saat sizlerle birliktedir

Sportial Club Spor Salonu aracılığıyla alacağınız boks ve diğer alan derslerinde sadece haftanın belli günlerinde ders almakla kalmazsınız. Aynı zamanda düzenli spor yapmanın getirdiği sağlıklı yaşam alışkanlıklarını kazanmış olursunuz. Kickboks ya da pilates gibi farklı spor dalları ile bedeninizi nasıl eğiteceğinizi ve daha iyi bir kondisyon kazanmak için yapmanız gerekenleri öğrenebilirsiniz. Sportial Fitness & Fight Academy ayrıcalıklarından yararlanabilir, özel spor eğitimi almanın avantajlarını kısa sürede gözle görülür şekilde fark edebilirsiniz.

DETAYLICA PERSONAL TRAINING NEDİR?

Spor ile yakından ilgilenenler bilir ki disiplinli bir antrenman için devamlılık ve sabır şarttır. Personal training Sportial Club hizmetleri içinde çok fazla talep gören, sporcuyu motive eden önemli bir destektir.

Örneğin Reformer pilates yapmak isterseniz size özel eğitmen desteğinde Reformer pilates dersini önerebiliriz. Çünkü plates vücudu esneten ve şekle sokan çok önemli bir spor dalıdır. Ayrıca salonumuzda yapacağınız her türlü spor antrenmanı için özel eğitmen desteği alabilirsiniz.

Personal training hizmetlerimiz genel olarak: boks, kick box, Reformer pilates, fitness, çocuklara özel PT, özel egzersiz gibi birçok farklı dalı kapsar. Özellikle pilates derslerinin personal trainer aracılığıyla alınması çok daha doğru sonuçlar elde etmenize yardım eder.

PERSONAL TRAINING İLE SPORUN AVANTAJLARI

Spor yapmak, özellikle savaş sanatlarını öğrenmek isteyen herkes; birebir eğitim ile kendini geliştirmeyi öğrenmek zorundadır. Aksi takdirde eksikliklerini ve hatalarını bilmeden, box ve kick box gibi ağır sporların inceliklerini öğrenmek mümkün değildir.

Bir kişisel eğitim yani personel training ile her antrenmanda yeni bir şey daha öğrenerek kendinizi ilgilendiğiniz spor dalında geliştirebilirsiniz. Bir sporun inceliklerini öğrenmek ve zamanla daha iyi olmak için bir de motivasyon kaynağına ihtiyaç duymanız son derece normaldir. Bu durumda personel trainer desteği ile uğraştığınız spor dalına 4 elle sarılabilirsiniz.

Spor, fedakârlık ve sabır isteyen ama doğru bir şekilde yapıldığında iyi sonuçlar alınan sağlıklı bir uğraştan ziyade yaşam biçimidir. Kısacası hangi spor dalını seçerseniz seçin, yapacağınız antrenmana uygun günlük programlar, düzenli ölçümlerle en iyi sonuçları elde etmeniz sağlanır.

PERSONAL TRAINER OLMADAN SPOR YAPAMAZ MIYIM?

Personel training, spor yaparken size doğru motivasyonu sağladığı gibi kondisyonunuza uygun antrenmanı yapmanızı da sağlar. Belki başka biri için yazılmış bir antrenman programı size ağır gelebilir ya da sizin için hafif kalabilir.

PT kaslarınızın doğru çalışması ve sağlıklı bir şekilde spor hayatınıza devam etmeniz açısından size yol göstericidir. Kişisel eğitmen yardımı aldığınızda, fark etmeden yapacağınız yanlış hareketlerle sakatlanmaktan da korunabilirsiniz.

Yapılan yanlış egzersizler neticesinde kaslarda yırtılmalar veya eklemlerde burkulmalar, çok fazla karşılaşılan sağlık sorunları arasındadır. Bu yaralanmalar ve sakatlanmalar geçene kadar ise spordan uzak durmak zorunda kalırsınız. Bu sorunu yaşamamak için personal trainer ile spor yapmayı tercih edebilirsiniz.

PERSONAL TRAINER ÜCRETLERİ NELERDİR?

Personel training ile alınacak olan ders sayısı, seçilen spor türü, yetişkin ya da çocuk sporları eğitim ücretlerini belirlemede etkilidir. Ayrıca eğitmenin ustalık seviyesi de ödeyeceğiniz ders ücretini belirleyen önemli bir faktördür. Bunların yanı sıra:

Düzenli ölçümler

Kişinin günlük program takibi

Yararlı alışkanlık edinme doğrultusunda motivasyon desteği

Sağlık durumuna ve yaşa uygun antrenman programı gibi faktörler de Sportial Club ayrıcalığı ile PT desteği içinde yer alan detaylardır.

İlgi duyduğunuz spor alanında antrenman yaparken sakatlanmamak, kaslarınızı zorlamamak ve doğru egzersiz yapmak için siz de kişisel spor eğitmeni ile çalışabilirsiniz.