Sportial Logo Yeni Final
CRUNCH

Crunch, sıkı karın kaslarına sahip olmak isteyenlerin herhangi bir alete gerek duymadan yapabileceği bir spor hareketidir. Oldukça basit olan bu hareket mekik benzeri bir egzersiz olarak da tanımlanabilir. Yıllardır yapılan bu egzersiz karın kaslarını sıkılaştırma ve şekillendirme konusunda en pratik harekettir. Crunch yaparken istenilen sonuca ulaşmanın temel şartı egzersizi düzenli yapmaktır. Kartal Spor salonumuza geldiğinizde size bu hareketi düzenli bir şekilde çalıştıracak uzman antrenörleri göreceksiniz. Bunun yanında vücudunuzun ihtiyacı olan daha birçok egzersiz hareketlerini öğrenmeniz mümkün. Kartal Fitness olarak sizi genç ve dinamik öğretmenlerimizle salonumuzda ağırlamaktan mutluluk duyarız.

Her spor dalında olduğu gibi Crunch’da da istikrarlı çalışmak sizi istediğiniz sonuca götürür. Kendi vücut ağırlığınız ile çalışırken başlarda ön karın kaslarınız sıkılaşır. Kartal Spor Salonu eğitmenleri ile hareketleri yapmaya devam ettiğinizde karın bölgesi sıkılaşmaya başlar. Başlarda alet kullanmadan yaptığınız Crunch’a, ilerleyen zamanlarda daha da sıkı bir karın istediğinizde ağırlık benzeri aletler koyarak devam edebilirsiniz. Bu hareketi Kartal Spor Salonu antrenörleri kontrolünde yaparsınız.

CRUNCH EGZERSİZİNİN FAYDALARI NELERDİR?

Üst karın bölgesini çalıştırır.

Bu hareket ile karın bölgenizdeki yağlardan kurtulmanız çok kolay.

Daha sıkı karın kaslarına sahip olarak ince bir bel ve estetik bir görünüm kazanırsınız.

Herhangi bir spor aletine gerek yoktur.

CRUNCH EGZERSİZ HAREKETİ NASIL YAPILIR?

Crunch hareketine başlarken ilk önce yere sırt üstü uzanın.

Ayak tabanlarınızı yere sağlam basın ve dizlerinizi kırın.

Eller başınızın altında ya da yanlarında durmalı.

Gövdenizi, kürek kemiklerini veya sırtınızı eğmeden yukarı kaldırın.

Yukarı kalkarken burnunuzdan derin bir nefes verin.

Gövdeniz yukardayken ayaklarınızı kaldırmayın ve karnınızı sıkın.

Karın kasları sıkılı bir şekilde burnunuzdan nefes alarak yere inin.

Crunch hareketi yaparken dikkat edilmesi gereken konulardan biri, hareket sırasında doğru nefes alıp vermektir. Dragos Fitness salonuna geldiğinizde eğitmenlerimiz size doğru nefes alıp verme konusunda destek sunacaktır. Crunch sırasında boyun ve bel bölgesine zorlama yapmaktan kaçının. Boyun bölgesine asılmak yerine egzersiz sırasında boynu düz tutmaya çalışarak ağrıların önüne geçersiniz. Bel içinde dikkat etmeniz gereken nokta ayakların yerden kalkmaması. Dragos Spor Salonu size güvenli bir ortamda sağlıklı yaşamanın keyfini sunar.

Spor salonu fiyatları hakkında detaylı bilgi için sportialclub.com/iletisim/ sayfamızdan veya whatsapp canlı destekten iletişime geçebilirsiniz. Üyelik avantajlarımızı değerlendirebilirsiniz.